Norton 360 vs Kaspersky

108971

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben zamanında Norton 360 Security aldım ve kullandım. Deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu anda Kaspersky Pure kullanmaktayım. 2'si hakkında görüşlerimi sizlere bildireceğim.
Kaspersky'in bir eksisi ile başlamak istiyorum. Kaspersky kurarsanız bilgisayarınızın 1 dakikada hazır olmasına ve Google vs.'nin 3 dakika açılmasına hazır olmanız gerek. Ha kapsamlı bir tarama yapıyordur bilemem ancak Google'ı bile açarken 3 dakika bekletiyorsa o Anti-Virüs benim için bitmiştir. Norton 360 Security'de ise bu sorun bulunmamakta. KIS alırsanız 1 GB'lik güncellemelere hazır olun. Ayrıca KIS kullanacaksanız yüklenmesi için yaklaşık 1.5 saat beklemeniz gerekmekte. Norton'da ise hızlıca kurulum yapabiliyorsunuz ve küçük ama hızlı hızlı güncellemeler geliyor Norton'a. Norton kullandığımda her dosyayı ekranın sağ alt köşesinde tarama yapıyor. Güvenmiyorsa vs. durumlarda bildiriyordu. Kaspersky'de böyle bir şey yok. İlla ki onun menüsüne gireceksiniz ve bilgisayarınızın donmasını ardından menüden o kısma girmeyi bekleyeceksiniz yoksa olmuyor. Bundan sonra ne KIS alırım ne de aldırttırırım. Çok iyi (!) bir koruma sağladığı için geçen haftalarda laptop monitörüm saçma sapan görüntüler vermeye başladı. Size tavsiyem KIS almamanız. Alırsanız bu dertleri çeke çeke kullanırsınız.

Eski laptopumda 2 yıl boyunca KIS kullanmıştım ve memnundum. Dediğiniz sorunların hiç birini yaşamadım. Veritabanı güncellemeleri 2 saniyede yükleniyordu. Açmaya çalıştığım dosyada virüs varsa programı açmıyordu ve ne yapılsın diye soruyordu. İndirdiğim dosyaları da tarıyordu. Sonra Kaspersky Total Security'e geçtim ve KIS'ten pek bir farkı yoktu. Şuan Bitdefender Total Security kullanıyorum koruma ve performans yönüyle Kaspersky'dan farkını göremiyorum.

Eski laptopumda 2 yıl boyunca KIS kullanmıştım ve memnundum. Dediğiniz sorunların hiç birini yaşamadım. Veritabanı güncellemeleri 2 saniyede yükleniyordu. Açmaya çalıştığım dosyada virüs varsa programı açmıyordu ve ne yapılsın diye soruyordu. İndirdiğim dosyaları da tarıyordu. Sonra Kaspersky Total Security'e geçtim ve KIS'ten pek bir farkı yoktu. Şuan Bitdefender Total Security kullanıyorum koruma ve performans yönüyle Kaspersky'dan farkını göremiyorum.
Bilmiyorum. Ben bu saçma dertleri çeke çeke kullandım. Teknoloji şans işi.

İkisi de kaliteli yazılım. Norton daha hafif bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

Kaspersky Pure yazılımı geliştirmesi çoktan bitti. Eski bir sürümü kurup yüklü güncellemeleri alması normal bir durum. Kaspersky Total Security olarak devam etmektedir. O sürümü kullanmalısınız.

Ayrıca eski sistemlerde Kaspersky sistem performansını olumsuz olarak etkileyebilir. Bu tür sistemlerde hafif yazılımlar öneririm.

Kaspersky'ı bilmeyen kullanamaz. Kullanırım diyen bu sözleri söyleyemez :) Anlayana. Ayrıca güvenlik yazılımları konusunda acemi olduğun görülüyor Pure kullanmadan dolayı büyük ihtimal de yasal kullanmadığından yediğin zararlının ağırlığını hissediyorsun :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı