Nortonu Kaldırdıktan Sonra Yüksek CPU ve HDD Kullanımı Sorunu

BatuhanOcal

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin, bilgisayar aldım, daha driverlarını kurdum. Hazır herşeyi yapmışken boş geçmeyeyim bios'ta güncelliyim dedim. MSI Live Update'i indirdim başıma gelmeyen kalmadı. Çay içiyordum altta Norton Security programıda iniyormuş Live Update'ten. Farketmedim kurulana kadar, ardından BIOS güncellendi ve sistem açıldı.

Nortonu kaldırdım, kaldırdıktan sonra herşey başladı :(

Bilgisayarda CPU ve Harddisk kullanımı bir anda fırlayıveriyor, harddisk öyle bir ses çıkarıyor ki anlatamam. Görev Yöneticisi > Performans tıkladığımda CPU kullanımı %60-70-80-90 civarı bişey oluyor ben açar açmaz %3-6 arasına düşüyor. Kapıyorum %60+ açtığım an %3-6.

Bilgisayar şu an bomboş, sadece driverlar var ve TeamSpeak 3 yüklü başka hiçbirşey yok.

Görev yöneticisi - Performans sekmesi resimlerini paylaşıyorum;

Açar açmaz print cpu %100:

1.jpg

2-3 saniye sonra:

2.png

Şimdiden teşekkür ederim, umarım bir şekilde geçecek birşeydir, çok anlayan biri değilim bu işlerden açıp oyun oynar geçerim. Başımı ağrıtmaz umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisini açtığınız an öyle gözükmesi normal, herkeste öyle. Sıcaklıklara bakın, boştaki sıcaklıklar normalse sıkıntı yoktur, AIDA64'ü kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı