Norveç için turist ve Schengen vizeleri nasıl alınır?

Mathiass

Femtopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, yakın zaman içinde Norveç'e seyahat etmeyi düşünüyorum. Turist vizesi ile birlikte temel olan şeyleri vize alma konusunda biliyorum. Araştırdım biraz ama aranızda deneyimi veya bilgisi olan var ise size de danışmak isterim. İlk defa yurt dışına çıkacağım. Bir öğrenci olarak çıkacağım. Bildiğiniz gibi Norveç'e seyahat etmek için Schengen vizesi almamız gerekiyor, ondan sonrada Norveç'e turist vizesi başvurusu yapıyoruz. Aranızda vize başvuru süreci nasıl ilerliyor bilgisi olan var mı? Öncelikle şu an başvurmayacağım. Virüslük problem yok. Daha var başvurmama. Sadece merak ettiğim bazı şeyler var. Schengen vizesinden kabul alabilmemiz için banka hesabımızda ortalama kaç TL göstermemiz gerekiyor? Bilindiği kadarıyla en önemli şey banka hesabında gösterilen para. Zaten onun dışında Norveç veya Norveç gibi vize kabul oranı biraz daha zor olan ülkeler için banka hesabında ortalama tahmini kaç TL göstermemiz gerekiyor ve öğrenci olarak turist vizesine başvurduğumuzda konsolosluklar belli bir ücret düşüklüğü beklentisi gösterir mi, yani öğrenci birisi turist vizesine başvurduğunda vizenin kabul olması daha rahat olur mu maddi anlamda? Merak ettiklerim bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı