Norveç: "SİHA, F35'ten daha iyi"

F35 kötülemekde moda resmen. Bu uçak bu haliyle mi kalacak sanki? F16 gibi oturmuş sorunsuz bir uçağa bile block-70'e kadar upgrade yapıldı on yıllar içinde. F35 hiç mi düzeltmeye uğramayacak?
Sorunları olan ama o sorunları azalttıkça daha da iyi olacak bir uçak.
Siz bizim Siha görünce mastürbasyon yapmaya başlayan tayfaya bakmayın. Yunan F35'leri bizim uçaklara üstün gelmeye başladığında ağlayıp sızlarız artık yakındır.

Norveçli askeri uzman :
F35'ler dipsiz kuyu. Motorları şimdiden arıza çıkarma potansiyeline sahip. Gelecek olanlar da teslime kadar eskiyebilir. F35 sipariş sayısının düşürülmesi ve artan para ile Tek SİHA'ları alınmasını net bir şekilde şiddetle öneriyorum. "

Profesör Dr. Mehmet CAŞIN(Askeri Uzman, öğretim üyesi) katıldığı bir CNN programında :

" Bakın arkadaşlar Türk yapar, Türk yapamaz demeyin. F35'lerin füze sistemini Türk yazılımcılar yazdı. Algı oluşmuş Türk yapamaz diye Türk yapar. Tarihin en uzak menzilli okunu üreten Türk ırkıdır."
Mehmet değil o Mesut Hakkı Caşın. Neyse cuma günleri açık oturumları oluyor çok keyifli izlemenizi tavsiye ederim. Mesut hocam bazen milli duyguları öyle bir kabarıyor ki, dünyayı fethedecek gibi...:)

Kim bu Norveçli uzman, ismi cismi yok mu? :D

Açıkçası ne bizde SİHA'ları yapan mühendislerin, ne de F-35'leri yapan mühendislerin bunlara takıldığını düşünüyorum. Medya ve politikada uzmanlar, laf olsun diye her gün her şeyi söylüyorlar.

Kim bu Norveçli uzman, ismi cismi yok mu? :D

Açıkçası ne bizde SİHA'ları yapan mühendislerin, ne de F-35'leri yapan mühendislerin bunlara takıldığını düşünüyorum. Medya ve politikada uzmanlar, laf olsun diye her gün her şeyi söylüyorlar.
Hocam norveçli uzmanı araştırdım birazda buna benzer bir açıklaması var fakat arkadaş biraz çarptırmış.

Hocam Norveçli uzmanı araştırdım birazda buna benzer bir açıklaması var fakat arkadaş biraz çarptırmış.

Bunların karmaşık meseleler zira olayın bir mühendislik bir de politika tarafı var. Maalesef politik taraflar, mühendislik taraflarından çok fazla gündeme geliyor.

SİHA F-35'i geçer mi geçmez mi, bu ayrı bir tartışma konusu. Asıl gerçek şu: Türkiye'nin acilen savaş uçağına ihtiyacı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı