Çözüldü Masaüstünde Oluşan Debug Klasörü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CemreCan

Kilopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarım masaüstünde kendiliğinden oluşan bir dosya keşfettim. Bu dosya neden oluşur ve çözümü nedir biliyor musunuz? Sanırım Chrome ile mailden dosya yollarken oluşuyor tam emin değilim.

2019.12.18-12.17.png

@Recep Baltaş

Çözüm
Virus değil, Microsoft'un yaşadığı bir hatadır, hata kodunu o dosyaya kaydeder.
HDD'ni bir tarat Aşağıdaki komutu CMD'ye ver.
SFC /scannow
Virus değil,Microsoft'un yaşadığı bir hatadır,hata kodunu o dosyaya kaydeder.
HDD'ni bi tarat Aşağıdaki komutu CMD'ye ver.
sfc /scannow
Sanırım çözüldü hocam. Böyle bir yazı geldi işlem sonunda.
Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.

Abi benim masaüstüme habire sildiğim halde debug diye bir klasör geliyor. İçindede
[1008/132329.381:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)
Diye bir yazı yazıyor. Çözümü nedir acaba bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 2020-10-08 (1).png
    2020-10-08 (1).png
    395,5 KB · Görüntüleme: 585
Bilgisayarım dün gece ve bugün kendiliğinden kapandı. CPU ve GPU sıcaklıkları normal. Ve indirilenler klasörüne girdiğimde Debug adlı metin belgesi buldum. Şu yazıyor:

"[1012/111005.105:ERROR:directory_reader_win.cc(43)] FindFirstFile: Sistem belirtilen yolu bulamıyor. (0x3)"

Bu nedir?

Antivirüs programım var (Kaspersky). Tam tarama yaptığımda ve rootkit taramasında herhangi bir şey bulamadı. Yeni bir şey yüklemedim. Oyunları Steam ve Epic vs. gibi yerlerden yüklüyorum. Neden olabilir?

Birkaç gündür Chrome kullanıcılarının veya Chromium tabanlı web tarayıcısı kullanıcılarının başına gelen bir durum. Benim de başıma geldi. Araştırınca Chrome üzerinden PDF açmam nedeniyle böyle bir debug.log dosyasının oluşturulduğunu gördüm. Şu an bu dosyanın oluşmasını engellemek için çözüm bulamadılar galiba. Chrome'u silip tekrar kurmanı öneriyorlar ancak yine de sorun devam edebiliyormuş. Çözümünü yakında bulurlar diye düşünüyorum. Takip ediyorum.
NOT: Konuda uzman olmamakla beraber bilgisayarının kapanma nedeninin bu debug dosyası olduğunu düşünmüyorum.

Virus değil,Microsoft'un yaşadığı bir hatadır,hata kodunu o dosyaya kaydeder.
HDD'ni bi tarat Aşağıdaki komutu CMD'ye ver.
sfc /scannow
Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

C:\Windows\system32>

Bende böyle bir yazı çıktı. Bu ne anlam geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı