Note 3 mü S5 mi?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda Note 3 ve S5 fiyatları aynı durumda. Her iki cihaz da 1600 TL. Sorum şu hangi telefon daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü 3-5 fazla kasmadan beni idare edebilecek?
Bu soruyu daha çok kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Bir de ısınma problemleri hangi cihazda daha fazla oluyor?

Büyük ekranlı telefonları uzun süre kullandığım için benim tercihim Note 3 'ten yana olurdu. Teknik olarak üzmez, kasa olarak köşeleri soyuluyor diyorlar, kılıf ile bu sorunu çözebilirsin.

Note 3 alacak olursan N9005 tavsiye ederim. 4G desteği var ve işlemci daha iyi. Ayrıca ısınma sorunu yok. S5'de de ısınma sorunu var. 8 çekirdekli 4×1.9GHz ve 4×1.3 exynos 5 işlemciden dolayı. N9005 de 4 çekirdek 2.3 GHz snapdragon 800 var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 3 alacak olursan N9005 tavsiye ederim 4G desteği var ve işlemci daha iyi ayrıca ısınma sorunu yok S5 de de ısınma sorunu var 8 çekirdekli 4×1.9GHz ve 4×1.3 exynos 5 işlemciden dolayı N9005 de 4 çekirdek 2.3 GHz snapdragon 800 var

Öncelikle teşekkür ederim fakat ülkemizde Note 3 ün N900q modeli bulunmakta ve bu modelde de Exynos 5 ocata 5420 sekiz çekirdekli işlemcisi var. Bu işlemciye gelecek olursak kimi snapdragon 800 den daha iyi diyor, kimisi daha kötü ve sanırsan bu işlemcinin biraz ısınma sorunu da varmış ama doğru mu bilmiyorum bir de Recep Baltaş ülkemize 4G nin gelmesinin olağan olduğu için ve de bügün 4.5G ihalesi yapılacak bu modeli tercih etmiyor. Bu yüzden benim tercihim de Note 3 N9000q dan yana bu model beni 3-5 yıl kasmadan idare edebilir mi? Bir de touchwiz arayüzü ilerde kasar mı, telefonu alınca sürümü 4.3 olarak geliyor bunu 5.0 a güncelleyince daha iyi mi olur daha kötü mü ve de bu modelin şarjı nasıl? Son olarak diğer konularda s5 in snapdragon 801 kullandığı için cayır cayır ısındığını söylüyorlar fakat bu işlemci N900q dan %32 daha iyi olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyata Xperia Z2 veya Z3 compact almanızı öneririm.

Sağolun büyük ihtimalle öyle olacak zaten size son sorum Z2 oyunlarda ve tarayıcıda gezerken fazla ısınıyor mu ?
Z2 ısındığında alüminyum olduğu için eğilebiliyormuş doğru mu?(DH FORUMDA VAR RESİMLERİ)
Sony telefonlarına güncelleme veriyor mu? Z2 de 5.0 güncellemesi geldimi ve geldiyse telefonu iyileştirdi mi yoksa kötümü yaptı?
ve de z2 uzun omürlümü 3-5 yıl kasmadan rom veya root yapmadan beni idare edebir mi?

Oyunlarda ve kamera uygulamalarında ısınıyor. Onun haricinde ısınmıyor. Şu an 5.1.1 güncellemesi mevcut. Son güncelleme ile şarzı biraz fazla gidiyor. Onun haricinde sesi yükseldi ve telefon daha stabil bir hale geldi. Z2'nin ömrü uzun olacaktır. Sizi 3-5 yıl rahat götürür.

Oyunlarda ve kamera uygulamalarında ısınıyor. Onun haricinde ısınmıyor. Şu an 5.1.1 güncellemesi mevcut. Son güncelleme ile şarzı biraz fazla gidiyor. Onun haricinde sesi yükseldi ve telefon daha stabil bir hale geldi. Z2'nin ömrü uzun olacaktır. Sizi 3-5 yıl rahat götürür.
Hocam benim cihaz KitKat'ı çalıştırıyor KitKat'a göre farkları nelerdir bugün güzel bir hafıza kartı aldım takıp temiz bir güncelleştirme yapmalı mıyım? Nasıl yapmalıyım?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı