Note 8 Root problemi

erdelibasi

Hectopat
Sevgili Technopat arkadaşlar, herkese merhaba. :)
Ben bir Note 8 kullanıcısıyım. Telefonuma TWRP ile root attım. Güncel iş için de kullandığım telefonumda banka uygulamasına girdiğimde root ile güvenlik problemi olabileceği uyarısı aldım. Bu uyarı beni bayağı huylandırdı. Şimdi geri orijinal Android 8 Stock ROM'a dönmek istiyorum. ( Özellikle Android 9 ile gelen yeni Google lisanslarını almamak için Android 8 yüklemek istiyorum. )

Bunu yapabilmek için telefonumu 3.14 3.13 ve 3.12 Odin versiyonları ve yaklaşık 5 farklı Türkiye'ye uyumlu Android 8 Stock ROM'u ile sürüm düşürmek istedim. Fakat ne yaptıysam Odin yazılımında yükleme sürecini başlatamadım.
Odin'de sırası ile.
Odin can't open the serial(com) port uyarısı.
Sboot. Bin. LZ4 yüklemesinde takılma.
<Osm> all threads completed. (Succeed 0 / failed 1) uyarısı.
Setup connection Odin uyarısı.
SW rev check fail bootloader device 8 binary 5 hata uyarısı.

Her farklı sürüm ve her farklı Android ile hep farklı bir uyarı aldım, işlemi başlatamadım. O kadar çok forum okudum ve video izledim ama çözüm önerilerinden neyi denedim ise olmadı.
Neyi yanlış yapıyor olabilirim? Acaba içerisinde Android 9 olan telefona Android 8 Stock ROM atmaya çalıştığım için mi böyle oluyor? Ya da başka bir PC ile mi denemeliyim? Ben nasıl hareket edeyim? Yardımcı olmanızı istiyorum. Olmadı Ankara'da bu işi yapabilecek birine götürüp de yaptırabilirim. Android 8 isteğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung firmware bir kere yükseldikten sonra Odin ile daha düşük firmware e sahip ROM yüklemeye izin vermiyor. Daha düşük sürümü TWRP yardımı ile custom ROM yükleyerek edinebilirsiniz sadece. Fakat banka uygulamaları yine uyarı vermeye devam edeceklerdir.

Ayrıca Samsung cihazlara genel anlamda iyi custom ROM geliştirilmiyor pek. Ben de Note 5 için bir kaç ROM denedim ama 2 gün sonra Orjinal yazılıma geri döndüm maalesef. Oysa o kadar fazla geliştirici var ki çok güzel ROM derliyorlar.

Bir de treble desteği var ise GSI deneyin belki aradığınızı bulursunuz.

Banka uygulaması root yetkisi olduğunu tespit ettiğinde kullanımını kısıtlamıyorsa bu yetkiyi gizlemenin bir anlamı yok, kurduğun araçların kaynağı ve geliştiricisi sağlam olduktan sonra bir sorun çıkmaz.

Geri
Yukarı