Note 9S veya Note 9 Pro alınır mı?

Bir sürü yorum var. Kimisi 5-6 ay kullanmış, sorun yok, alın diyor; kimisi almayın, şöyle sorun var, böyle sorun var diyor. Note 9 Pro kuzenim de kullanıyor 6 GB RAM olanını, sorun yok şu anda. Gecen sene eylül ayında aldı herhalde. Bende Note 9S almak istiyorum ama yorumlar beni korkutuyor.

3-4 yıl kullanacağım ve oyun oynayan birisi değilim. En fazla PUBG 2 maç atarım. Instagram, YouTube vs için kullanacağım. Kasma, donma, takılma istemiyorum. Şu zamana kadar adam gibi telefon kullanmadım. Bari bu güzel olsun. Almaya değer mi?

Aklımda Samsung Galaxy M21- Samsung Galaxy M31s- Xiaomi Redmi Note 9S var. Başka telefon önermeyin. Bunlardan hangisi iyi? Dediğim gibi kasma donma takılma istemiyorum. 3-4 yıl kullanacağım.

Realme 7 önerdiler fakat içim ısınmadı. Ses tuşları arayüz o yüzden M31s daha mantıklı geliyor. Arayüz kasma olur mu?

Hocam M31s performans olarak düşük bir cihaz ama uzun yıllar kullanmayacaksanız güzel bir seçenek olur. Uzun yıllar kullanırım derseniz Realme 7 veya ROM atarım derseniz X3 NFC öneririm.
9S ve 9 Pro alınmaz.

Hocam M31s performans olarak düşük bir cihaz ama uzun yıllar kullanmayacaksanız güzel bir seçenek olur. Uzun yıllar kullanırım derseniz Realme 7 veya ROM atarım derseniz X3 NFC öneririm.
9S ve 9 Pro alınmaz.

Yani illa Realme 7 alacağım. Yapacak bir şey yok. Alışacağım. Teşekkür ederim.
9S ve 9 Pro alınmaz.

Neden alınmaz? Neden önermiyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürü yorum var. Kimisi 5-6 ay kullanmış, sorun yok, alın diyor; kimisi almayın, şöyle sorun var, böyle sorun var diyor. Note 9 Pro kuzenim de kullanıyor 6 GB RAM olanını, sorun yok şu anda. Gecen sene eylül ayında aldı herhalde. Bende Note 9S almak istiyorum ama yorumlar beni korkutuyor.

3-4 yıl kullanacağım ve oyun oynayan birisi değilim. En fazla PUBG 2 maç atarım. Instagram, YouTube vs için kullanacağım. Kasma, donma, takılma istemiyorum. Şu zamana kadar adam gibi telefon kullanmadım. Bari bu güzel olsun. Almaya değer mi?

Aklımda Samsung Galaxy M.21- Samsung Galaxy M31s- Xiaomi Redmi Note 9S var. Başka telefon önermeyin. Bunlardan hangisi iyi? Dediğim gibi kasma donma takılma istemiyorum. 3-4 yıl kullanacağım.

Aklımda Samsung Galaxy M.21- Samsung Galaxy M31s- Xiaomi Redmi Note 9S var. Başka telefon önermeyin. Bunlardan hangisi iyi? Dediğim gibi kasma donma takılma istemiyorum. 3-4 yıl kullanacağım.

Şu an 9S ile yazıyorum 64 GB olanindan. Hayvan gibi oyun oynayan birisiyim. Telefonu alalı 2 ay oldu. İlk hafta telefon PUBG 60 FPS veriyordu şimdi ise 40 50 arası değişiyor, oyunda donma neredeyse hiç olmuyor şu ana kadar en fazla 2-3 kere donmuştur. Kasma ise yakınında 3 4 kişi arabayla geziyorsa oluyor o da anlık kasma bir kere kasıyor sonra kasmıyor. Kamerası bence fiyatına göre çok iyi. Şarjı çok oyun oynamıyosan 1 günü çıkarır. Oyunda ısınma oluyor bende. Zaten bu fiyattaki bütün telefonlar ısınır. Bence alınır.

Şu an 9S ile yazıyorum 64 GB olanindan. Hayvan gibi oyun oynayan birisiyim. Telefonu alalı 2 ay oldu. İlk hafta telefon PUBG 60 FPS veriyordu şimdi ise 40 50 arası değişiyor, oyunda donma neredeyse hiç olmuyor şu ana kadar en fazla 2-3 kere donmuştur. Kasma ise yakınında 3 4 kişi arabayla geziyorsa oluyor o da anlık kasma bir kere kasıyor sonra kasmıyor. Kamerası bence fiyatına göre çok iyi. Şarjı çok oyun oynamıyosan 1 günü çıkarır. Oyunda ısınma oluyor bende. Zaten bu fiyattaki bütün telefonlar ısınır. Bence alınır.

Hocam o telefonun sabit 60 FPS vermesi gerekirken yazılımı yüzünden (tahmin edeyim güncelleme yaptınız) 40-50'lere düşmüş sizde. Bende 30'lara kadar düşüyor.

Telefonların ısınması fiyatına göre değil yonga setine göre. 9S'in yonga seti çok az ısınması gerekiyor, yazılım yüzünden, performansın battığı gibi bu da batıyor.

Yani illa Realme 7 alacağım. Yapacak bir şey yok. Alışacağım. Teşekkür ederim.

Neden alınmaz? Neden önermiyorsunuz?
Yazılım olarak MIUI rezalettir, RAM kullanımı yüksek, bug dolu ve arka plan belleği tutmaktan bile aciz bir yazılımdır.

Ben de Realme 7 tavsiye ederim, aceleniz yoksa Realme 8 bekleyebilirsiniz.

Neden alınmaz? Neden önermiyor sunuz?

Hocam bildirim gelmedi mesajlar birleştirilince.

Hocam yazılımı, yani başka neden yok.

Yazılımı telefonun her alanda batırmasına neden oluyor diyebiliriz.
Performansı düşürüyor, büyük ve küçük hatalar yaşatıyor, çok pil tüketmesini sağlıyor, bellekte bir şey tutamayacak kadar aciz. Özellikle şu bellek olayına son günlerde kafayı taktım. 4 GB RAM için normal diyordum ama kuzenimin 3 GB RAM'lı telefonu benim (P Smart 2019) 4 GB RAM'e sahip telefonumdan çok çok daha iyi olunca, sinirim gerçekten bozuldu.

Yazılım olarak MIUI rezalettir, RAM kullanımı yüksek, bug dolu ve arka plan belleği tutmaktan bile aciz bir yazılımdır.

Ben de Realme 7 tavsiye ederim, aceleniz yoksa Realme 8 bekleyebilirsiniz.

Note 9S kullanıyorum 4 GB RAM'den kullanılabilir 1.5 GB performansa etkisi olmadığını düşünüyorum. Ayrıca MIUI o kadar da kötü değil bence. Annemde 6 GB olan versiyonu var 3.5 kullanılabilir bellek var fiyatına göre alınır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı