Notebook altına fan koyulursa işlemcinin ısınması önlenir mi?

Makaleler
1
Merhabalar, benim bir laptopum var ve işlemcisi oyunlarda ısınıyor. Ben de bunu hep merak etmişimdir. Altına fan koyarsak işlemcinin ısınmasını önleyebilir miyim, yoksa illa termal macun sürmek zorunda mı kalırım?

Termal macun ayrı laptop altlığı almak farklı. Termal macun bakımını 6 ayda bir yapmak önemli onu zaten yapmalısınız. Laptop altılığına gelincede %5 ile %10 arası ısınmayı önler. Ancak bazıları hiç önermiyor ki bu da saçma sonuç olarak fanlar ısıyı dışarı verir laptopun altından ısı çıkmasını beklemek yerine soğuk hava vermek daha mantıklı.

Termal macun ayrı laptop altlığı almak farklı. Termal macun bakımını 6 ayda bir yapmak önemli onu zaten yapmalısınız. Laptop altılığına gelincede %5 ile %10 arası ısınmayı önler. Ancak bazıları hiç önermiyor ki bu da saçma sonuç olarak fanlar ısıyı dışarı verir laptopun altından ısı çıkmasını beklemek yerine soğuk hava vermek daha mantıklı.

Termal macunu yaklaşık 5 aydır sürmüyorum, laptop altlığına gelirsek çok ısınıyor onun içinde fanı koyarsam herhalde oyunlarda FPS düşmesi yaşamam diye düşünüyorum.

Şahsen kendimde kullanıyorum. Öneririm de altına kitap koyun.

Ama minik kitap olsun.

Altında yaklaşık 3-4Cm'lik bir kitap var yani kalın ama hala çok ısınıyor altına kitap koymadan da denedim aynı sıcaklık bence altına fan koyarsam, termal macun sürersem ve fanları temizlersem yani iç temizlik yaparsam çok güzel olabilir. Tek sıkıntı ailem bu konuda aynı fikirde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı