Notebook değişim/iade hakkında soru

Stratos1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2021 Aralık ayında İtopya'dan Gigabyte Aorus 15G kc model laptop almıştım, bu ay cihaz şarj almamaya başladı ve garantiye gönderdim.
Bugün Arena'dan (garanti için gönderdiğim firma) gelen bir mailde; anakarta bağlı bir sorun olduğu ve yenisinin istendiği, ancak Gigabyte'ın elinde anakart olmadığı için ise tamir edilemediğini yazmışlar. Değişim ya da iade talebi iletmem gerekiyormuş; değişim istediğimi yazdım bende.

Ardından, Arena'yı aradım süreç hakkında bilgi almak için, bana şunu söylediler; satıcı firmanın elinde stok yoksa, dolayısıyla değişim yapamayız ve iade ederiz.
Bende satıcı firma olan İtopya ile iletişime geçtim ve durum hakkında bilgi almak istedim, ancak görünen o ki stokta benim ürünümden yok.
Ve iade alırsam, sanırım fatura tutarında iade geçiyorlar. Bu durumda ben ciddi bir zarara uğramış olacağım, nedeni ise şu; malum ülkemizin enflasyonu belli, ben 18k TL'ye almıştım ürünü, şimdi ürünün listelendiği en düşük fiyat 33.500 TL.
15.500 TL gibi bir tutardan bahsediyorum, o yüzden bu konuda neler yapabilirim sizlere de danışmak istedim. Sanırım - en azından forumda okuduklarıma göre - tüketici hakları alıcı dışında herkesin hakkını savunuyor.

Muadil bir ürün isteyebilir miyim? Ve firmaların "muadil" ürün derken ne demek istediğimizi anladıklarını düşünüyorum. İtopya'dan laptoplara baktım ama en yakın muadil ürün 43K TL civarında bir cihaz görünüyor, ki sanıyorum bunu da muadil olarak vermezler. Şu an ne yapabilirim hiç bilmiyorum, sanırım kaderimize razı geleceğiz. Başından bu tarz bir olay geçen ve nasıl sonuçlandığını yazabilecek birileri varsa memnun olurum.

Firma elinde yedek parça bulundurmak zorunda değil miydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı