Notebook ekran kartı değişimi

butlin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 GB paylaşımlı, 1GB paylaşımsız ekran kartlı bir laptop var elimde. Paylaşımsız olan ATİ marka bir ekran kartı. Tam bilmiyorum ismini. Acaba değişir mi paylaşımsız olan ?

Kimsenin bu konu hakkında bilgisi yok mu ya? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
grundig GNB 1599 B1 İ7 Ekran Kartı Değişir mi ?
Aynı bilgisayarın i5 lisi bende var. Biraz önce üye oldum ve konu açacaktım aynı mesele ile ilgili baktım hazırda bir konu var açmayıp buradan yazayım dedim. Bu konuda ne yapabiliriz acaba ? Bende ki sistem de 4gb ram+1gb Gt740m benim sormak istediğim yerine takılacak kart illa GT740m ile eşdeğer olmak zorunda mı ? 128 Bit yerine 192 veya 256 takılmaz mı ? 1GB paylaşımsız şuan 2 gb kullanamaz mıyım ? Slot, bios, power uyumu felan diyorlar ama fazla birşey anlamıyorum. Hayatımda hiç masaüstü kulanmadığım için bilmiyorum bu tür şeyleri. Moderatör arkadaşlarımız bir yardım eder misin ?

casper marka bir laptop ama markasını tam olarak bilmiyorum :(
Casper ise unutun! Casper tüm dizüstü bilgisayarların ekran kartlarının değişimi yoktur. Hepsi anakarta gömülüdür. Bunun değişmesi çok iyi bilen biri varsa, anakarta uyumlu olursa mümkündür. Yani kısası değişimi yoktur.

Peki bu MXM denilen slot benim anakart da var mıdır ? Bu slot anakartda mı yoksa ekran kartında mı ? Bilgisayarımın modeli grundig gnb b1 i5-3210M bir bakar mısın veya söyler misin bana nereden bakılıyor. Farz edelim ki bu slot var ve değişime açık bir bilgisayar, o zaman 128 bit ama gtx li bir kart takabiliyor muyum ?

Ekran kartının değişmesi için MXM slot olması gerekiyor. Başka türlü bildiğim kadarı ile değiştirme imkanı yok.
Sanırım MXM slotu bulunmuyor biraz araştırdım da "X" ibaresinin olduğu Geforce ekran kartlarında bu mümkünmüş. Çöp oldu desene bizimki :kararsız:. Sanırım konsolcu olmanın vakti geldi. Oyun şirketleri ile yarışa girip 2 yılda bir, 4-5 binlik laptop alamam. 1AdetXboxOne+Xim4 en fazla 2500 lira eder. 4K deneyimi yaşayamasam bile FullHD+MaxGrafiklerde deneyim yaşarım her halde. :cool:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı