Notebook Elektrik Kaçağı

berkayyilmaz95

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba;

Yeni aldığım 2.el notebookta fan çalışmıyor uyarısı alıyordum. İçini açtım fanı temizledim ve notebooku tekrar topladım. Bilgisayarı çalıştırdığımda metal bölgelerden hatta klavyeden bile elektrik çarptı. İçini tekrar açarak, açıkta bir kablo bırakıp bırakmadığımı kontrol ettim ama bulamadım. Bilgisayarı evdeki başka prizlere takarak çalıştırmayı denedim ama adaptör elektrik bile almıyor. Adaptör sadece eski bir üçlü priz aracılığıyla elektrik alıyor. Bilgisayar da artık hiçbir şekilde açılmamaya başladı. Adaptöre elektik geldiğinde de bilgisayarın metal bölgelerinde kontrol kaleminin ışığı yanıyor. Elektrik işlerin pek anlamam, yardımcı olabilecek birisi var mı? Sorun nerede olabilir? Teşekkürler...

Dipnot: Notebook içini açmadan önce her prizde çalışıyordu. Notebook'un bataryası yok. Direkt prizde çalışıyor. Notebook modeli HP Compaq CQ58.

Evdeki tüm prizlerde var topraklama. Uzatma kablosunda da, adaptörün fişinde de var. Fakat dediğim gibi uzatma kablosu çok eski bir kablo, topraklaması çalışıyor mudur bilemiyorum.
Güncelleme: Bilgisayar her halükarda elektrik alıyormuş. Sarj giriş yerindeki ışığın yandığını şimdi gördüm. Sanırım kontrol kalemim bozuk. Tekrar notebook içini kontrol ettiğimde de açma-kapama tuşunun kablosunun çok yıpranmış olduğunu gördüm. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve sorunun yerini nasıl tespit edebilirim?
IMG_20200803_222142.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı