Notebook için ideal araç içi çakmak priz önerisi

ofpistan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci -
Forumda bu konu hakkında bilgi bulamadım ve diğer forumlarda da sağlıklı bilgiye ulaşamadım. Bayramda uzun bir araba yolculuğu beni bekliyor ve arabanın çakmak soketini notebookum ile işgal etmek istiyorum. Özellikle çakmak soketinden prize dönüştüren bir aparat almak istiyorum, prizi bir çok ürünle kullanabilmek için. Fakat uygun amper ve watt değerlerinden emin değilim, fazla da bütçe ayırmak istemiyorum.

Böyle bir ürün buldum ve Lenovo G580 notebook'um ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum :)
Powerey 75 w USB ve Priz Girişli Araç Çakmak Dönüştürücüsü - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Notebookun arkasında yazan güç değerleri şu şekilde;
Input:20v - 4,5A

Notebookun adaptöründe yazanlar ise;
Input: 100-240v~ 1,5A(1,5A)50-60Hz
Output: 20V - 4,5A

Haklısın daha performanslı sanırım, uzun yolda araba aküsüne zarar verme durumu olabilir mi? :confused:

Şahsen hiç sorun yaşamadım. Fakat sen ne olur ne olmaz yinede araştır. Sana araba aküsüne bir zarar verip vermiceğini kesin söyleyemem. Sadece ben aynı buna benzer bir ürünü 10-12 saatlik araba yolculuklarında kullandım ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Teşekkür ederim tavsiyen için :)
Tavsiye ettiğin ürün ile arasında çok az fiyat farkı olmasına rağmen ve hızlı gönderisi için hepsiburadadan linkini attığım ürünün 150W'lık olanını sipariş ettim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı