Notebook Temizleme

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Garantisi biten laptop bu aralar fazlasıyla ısınma yapıp, tozlanmaya başladı. Kendim temizlemek istiyorum fakat içini nasıl açacağımı bilmiyorum. Kasa altından birkaç vida söküp denedim ama vidalar sadece RAM slotuna, HDD ulaşmaya izin veriyor. Markası LG A520. Birkaç resmini koymak istedim, bana yol gösterirseniz sevinirim.

OzDqBwq.jpg

F12nXfm.jpg

8m7nze2.jpg

FegqLd4.jpg

Re1Brpn.jpg

fPxhywn.jpg

Bütün vidaları çıkarttığınızda olması lazım, sanırım siz kenardakileri veya göremediğiniz 1-2 taneyi çıkartmamışsınızdır diye tahmin ediyorum.

Laptop'un alt kısmındaki vidalarda klavyeyi çıkarabilmek için sökmen gereken vidalar vardır, o vidaları söktükten sonra klavyeyi çıkartıp, istediğin yeri temizleyebilirsin. Notebooklarda altını açınca sadece ram ve hdd kısmına ulaşabilirsin, diğer bölümlere ulaşmayı istiyosan klavyeyi çıkartacaksın.

Tüm vidaları cikarsam da nafile. Alt kasa kapağı çıkmıyor yani neredeyse kirmak lazim. Klavye sokunce alt kasa çıkmadığı için o küçük boşluktan temizlenmiyor ekran karti.

Klavyeyi sök ve arkadaki bütün vidaları çıkar. Yanılmıyorsam 2 vida olması lazım klavyenin altında sökülmesi için. Bulamazsan klavyesiz halinin fotoğrafını atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam alakası yok ama o fotoğrafları kaldır bence :D Win 7 home basic product key gözüküyor. Mağlum bizim ülkede beleşçi çok kaldırmanı tavsiye ederim :like:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı