Çözüldü Notebook "Whea uncorrrectable error" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet karaman

Femtopat
Daha fazla  
Notebook'um da "whea uncorrrectable error" yiyorum ve bu genelde bilgisayarımı şarja taktığımda gerçekleşiyor. Ayrıca Windows minidump oluşturmuyor %0'da kalıyor. Eğer mavi ekran yedikten sonra hızlıca Boot etmeye çalışırsam BIOS Boot edemiyor. Ardından tekrar gücü kapatıp açtığımda edebiliyor ve bilgisayarın altına laptop soğutucuyu koyduğumda şu ana kadar mavi ekran hatasıyla karşılaşmadım. 4 gündür uğraşıyorum.

Not:
1. bilgisayarda video izlerken mavi ekrana geçince ses takılı kalıyor.
2. Yazılımsal olarak her şey güncel (BIOS dahil) ve USB ile format attım geçmedi.
3. Mavi ekran yemeden önce fare ara sıra takılıyor ve bilgisayar yanıt vermiyor ondan sonra mavi ekran alıyorum.
4. Eğer PC çok ısındıysa mavi ekran yedikten sonra tekrar Boot ederke+n bile takılabiliyor ve bilgisar açılsa bile hemen mavi ekran yiyebiliyorum.
5. Windows SSD'ye kurulu ve HDD ve SSD olmak üzere 2 tane diskim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlginiz için teşekkürler. Hatanın kaynağını buldum. Hata SSD'nin bozulmasından kaynaklıymış. Aynı sorunu yaşıyanlar için açıklayayım. SSD'nizi defrag yapmayın hızlı bozulmasına sebep oluyor. Ve eğer aynı sıkıntı sizde de varsa yapmanız gereken şey:
2 Diskiniz varsa benim gibi SSD ve HDD olmak üzere USB ile Windows'ı HDD'ye kurun ve SSD'yi bilgisayara tanıtmayın eğer yoksa yeni disk almak zorundasınız.
Windows güncel mi? Mavi ekran çoğunlukla RAM çakışması veya HDD probleminden kaynaklanır 2 RAM varsa ikisini de tek tek deneyip bi süre kullanmayı dene + bi süre sadece SSD kullanmayı deneyebilirsin sorun harddiskde mi anlarsın.

İlginiz için teşekkürler. Hatanın kaynağını buldum. Hata SSD'nin bozulmasından kaynaklıymış. Aynı sorunu yaşıyanlar için açıklayayım. SSD'nizi defrag yapmayın hızlı bozulmasına sebep oluyor. Ve eğer aynı sıkıntı sizde de varsa yapmanız gereken şey:
2 Diskiniz varsa benim gibi SSD ve HDD olmak üzere USB ile Windows'ı HDD'ye kurun ve SSD'yi bilgisayara tanıtmayın eğer yoksa yeni disk almak zorundasınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı