Notebook'a enerji geliyor fakat ekran açılmıyor

Tarkyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım ile ilgili bir problemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçenlerde bilgisayarda oyun oynarken, Windows bir hata ile karşılaştı dedi ve yeniden başlattı. Bilgisayar o kısımda dondu, ben de güç tuşuna basıp kapatmak istedim ve yanlışlıkla 2-3 kere güç tuşuna bastım. Ondan sonra bilgisayar tepki vermedi ve fişi çektim, kapandı.

Tekrar prize taktığımda güç ışığı yanıyor ama açılmıyor. Fark ettim ki anakart aşırı ısınıyor. Belirli bir ısıya geldikten sonra fan otomatik çalışıyor ama ekran hiç açılmıyor. Bütün parçaları söktüm anakart en sade hali ile kaldı ama yine de prize takar takmaz ısınmaya başlıyor.

Bütün parçaları defalarca söktüm, temizledim ve taktım ama sonuç aynı. İnternetten birkaç araştırma yaptım; "Notebook prize ve bataryaya bağlı değilken güç tuşuna 30 saniye, 60 saniye ve 120 saniye basılı tutma"yı bir çözüm yolu olarak önermişler fakat bende işe yaramadı.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkürler.

NOT: Anakart üzerinde herhangi bir yanma veya deforme yoktur. PC modeli: ASUS X555LB

1572343151913755904892.jpg15723432177221966687080.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı