Notebook'ta FPS Düşüşü

Godfatther

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Kimya Mühendisi
Arkadaşlar herkese merhabalar. Birkaç gün önce Monster markalı diz üstü bilgisayarımı LCD panelinde titreme olduğu için garantiye göndermiştim. Garantiye göndermeden önce GTA 5 oynarken FPS stabil 60'Ti, garantiden geldikten sonra da aynı ayarlarda oynamak istediğimde 17-23 arasında gidip geliyordu. GeForce Experience'ı son sürüme güncelledim, Windows 10 2004 kurdum. Şimdi de yer yer FPS aniden 1-2 saniyeliğine düşüyor. Bu sorun sadece GTA 5'te mi oluyor diye kontrol ettiğimde Total War Medieval 2 Definive Edition'da bile FPS düşüşü aldığımı fark ettim. Hangi oyunda denersem deneyeyim FPS düşüyor. İşlemcinin içine entegre olan ekran kartını kullanmıyor bu arada oyunla onu da kontrol ettim. Sistem ısındığı için de olmuyor düşüş. Sizce neden oluyordur ve nasıl çözebilirim? Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese merhabalar. Birkaç gün önce Monster markalı diz üstü bilgisayarımı LCD panelinde titreme olduğu için garantiye göndermiştim. Garantiye göndermeden önce GTA 5 oynarken FPS stabil 60'Ti, garantiden geldikten sonra da aynı ayarlarda oynamak istediğimde 17-23 arasında gidip geliyordu. GeForce Experience'ı son sürüme güncelledim, Windows 10 2004 kurdum. Şimdi de yer yer FPS aniden 1-2 saniyeliğine düşüyor. Bu sorun sadece GTA 5'te mi oluyor diye kontrol ettiğimde Total war medieval 2 definive Edition'da bile FPS düşüşü aldığımı fark ettim. Hangi oyunda denersem deneyeyim FPS düşüyor. İşlemcinin içine entegre olan ekran kartını kullanmıyor bu arada oyunla onu da kontrol ettim. Sistem ısındığı için de olmuyor düşüş. Sizce neden oluyordur ve nasıl çözebilirim? Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Oynarken şarja takıyor musunuz.

Evet, oynarken şarja takıyorum hocam.
Oynarken şarja takıyor musunuz.
Dostum Afterburner kurup verileri bize söyler misiniz?
Özel olarak gereken bir değer varsa onu da ekleyebilirim hocam.
Son Windows güncellemesi FPS düşürüyor sanırım. Daha demin böyle bir konu gördüm.
Kurmadan önce de sorun devam ediyordu, Monster çalışanı arkadaş kurarsam düzelebileceğini söyledi fakat düzelmedi.
Arkadaşlar sorun bios güncellemesinden kaynaklanıyormuş. Biosu tekrar güncelledim sorun düzeldi. Benzer sorunu yaşayanlar olursa denemelerinde fayda var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    695,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Geri
Yukarı