Notebook'ta GTX965M ekran kartı arızası

charco

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, şu anda kullandığım Laptop'da ekran kartı arızası var fakat şöyle bana gayet güzel PUBG, CS, Valorant vs. oynatıyor. Alt+Tab yaptığım zaman ekranın alt kısmından uzun ve nokta noktalı morla yeşilimsi renkler çıkıyor fakat oyun oynamadığım zaman herhangi bir şey olmuyor. Asıl konu ben bu bilgisayara ek 24 inç monitör alacağım HDMI girişli. Bu monitör benim bilgisayarıma sıkıntı veya ek yük çıkartır mı? sadece yazılımla uğraşacağım oyun veya herhangi bir şeylerle uğraşmıyorum artık. Şimdi alacağım monitörü çalıştırmaz veya sıkıntı çıkartır boşuna almak istemiyorum bu konuda bir yardımınızı bilgilendirmenizi bekliyorum.

Ek olarak dediğim gibi bilgisayarımda bir arıza var fakat tam net belli değil :) genel olarak yaşadığım sorunlar ve bilgisayarın özellikleri;
GTX965M ekran kartı 24 GB RAM - i7 6700HQ işlemci - 240GB SSD - 1TB HDD var.
-Önceden bilgisayarın açılma süresi 2 saniye iken şimdi 10-15 saniyeye yükseldi ve dün artık şifre girme ekranında klavyem 10 saniye aktifleşmiyor.
-Bazen Windows 5 saniyeliğine donuyor ve hiçbir şey yaptırmıyor tekrar kendine geliyor.
-Artık klavyemde açılışta 10 saniyeliğine donuyor yeni çıkmaya başladı. Benim asıl sorum alacağım ek monitöre sorun çıkarır mı?

Artık oyun oynamayacağına göre görüntüyü İ7 6700HQ işlemcinin sahip olduğu İntel HD Graphics 530 ile almalısın, GTX 965M'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırak, bu şekilde ekran kartının yarattığı problemlerden kurtulmuş olursun, ikinci monitörü de kullanabilirsin.

Artık oyun oynamayacağına göre görüntüyü İ7 6700HQ işlemcinin sahip olduğu İntel HD Graphics 530 ile almalısın, GTX 965M'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırak, bu şekilde ekran kartının yarattığı problemlerden kurtulmuş olursun, ikinci monitörü de kullanabilirsin.
Teşekkürler tam aradığım bir cevaptı bunu duymak hoş oldu.

Geri
Yukarı