Notebook'tan gelen cızırtı sesi

YMC

Hectopat
Daha fazla  
Tam cızırtı değil de, cızırtı gibi bir ses işte. Birkaç gündür kulağımı iyice yaklaştırınca duyabiliyordum biraz, şimdi sesin anlaşılır bir şekilde arttığını gördüm. Fandan mı geliyor başka bi yerinden mi çıkıyor bu ses emin değilim. Sebebi ne olabilir, ne yapmalıyım?

Hiç şiddetli sarsılma yaşamadı ya bu kadar mı hassas? HDD zarar gördüyse ne olur?
Hdd'lerin okuma kafası vardır bu okuma kafası ile dönen plak arasın da çok az bir boşluk vardır Notebook çalışırken sarsılma olduysa bundan kaynaklanıyor olabilir.Ama fanları kontrol ettikten sonra emin olmak lazım benim tahimin bu.Zarar gördüyse o sesler eğer onadan geliyorsa gelmeye devam eder ilerde problem yaratırmı onu bilemem

Bir yerde sık format atarsanız bir süre sonra cızırtılı bir ses duymaya başlarsınız diye bir şey okumuştum, acaba o yüzden mi böyle oldu? Bilgisayarı aldıgımdan beri (2 ay falan oldu) 3-4 kere format attım.

Sebebi zannediyorum ki HDD olmalı. HDD Tune Pro programı ile testlerinizi yapıp buraya koyarsanız iyi olur.
Sık format atıp ses duyma meselesini de şöyle açıklayayım hiç bir zaman temiz bir sayfa ile üzerine yazılmış ve silinmiş bir sayfa bir olmaz :)

Dün gece HD Tune ile tarama yaptım, hiç kırmızı nokta çıkmadı. Health kısmında da Ok görünüyordu. Bu arada ses bilgisayarın sol alt kısmından geliyor, touchpadin hemen sol tarafından yani.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı