Notebook'u UEFI yaptım ama Casper yazısında çok bekliyor

osmanmurat885

Decapat
En iyi cevaplar
0
Herkese hayırlı günler. Notebook'uma UEFI Windows 10 Home Single yükledim ama ilk açılış ekranı olan Casper yazısında çok bekliyor. Bunu nasıl hızlandırabilirim? Saygılar.

Downtown Train

Hectopat
En iyi cevaplar
5
İşletim sistemini, SSD’niz var ise SSD’ye kurun. Yoksa veya zaten SSD’ye kurulu ise, BIOS üzerinden Fast Boot’u aktive edin. Zaten açıksa, bilmiyorum.

punkt

Hectopat
En iyi cevaplar
23
Sisteminizde SSD var mı? SSD yoksa, işletim sistemi HDD'ye kurulu ise normaldir. SSD satın alarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

KS
O

osmanmurat885

Decapat
En iyi cevaplar
0
İşletim sistemini, SSD’niz var ise SSD’ye kurun. Yoksa veya zaten SSD’ye kurulu ise, BIOS üzerinden Fast Boot’u aktive edin. Zaten açıksa, bilmiyorum.
Sisteminizde SSD var mı? SSD yoksa, işletim sistemi HDD'ye kurulu ise normaldir. SSD satın alarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.
SSD yok. Bios'ta olanlar bunlar. Bir de şimdi Bios'ta boot etmeyi windows boot manager'den, Hdd yaptım ama bir şey değişmedi... Casper yazısında 45 saniye bekliyor. Bios'ta Fast Boot yok. Acaba gerçekten mi yok, yoksa adı mı farklı?

Emin Cebe

Femtopat
En iyi cevaplar
0
SSD ile alakası olduğunu düşünmüyorum Boot süresi anakart ile alakalıdır ama eğer anakartın destekliyorsa Hızlı Başlat özelliğini açabilirsin:

ekran-alintisi-png.637995

Yukarı