Notepad++ HTML Kodları İçindeki CSS Kodlarını Renklendirme

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Merhaba,
Notepad++ IDE'sini kullanıyorum. Bir HTML kodu yazdım. <style> tagı içinede bir sınıf oluşturdum CSS'te. Örneğin .SariYazi diye. DreamViewer'da .SariYazi şeklinde gözükürken, Notepad++'ta normal siyah olarak kaldı. Başka CSS kodları yazarken de böyle. Bu şekli sevmedim varsa bir çözümü bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HTML, CSS gibi dillerle uğraşıyorsan sana tavsiyem VS Code kullanman yönünde olacaktır, çok daha temiz ve ayrıntılı bir arayüze sahip. Örnek olarak şöyle bir şey yaptım;

1588884981012.png

HTML, CSS gibi dillerle uğraşıyorsan sana tavsiyem VS Code kullanman yönünde olacaktır, çok daha temiz ve ayrıntılı bir arayüze sahip. Örnek olarak şöyle bir şey yaptım;

Eki Görüntüle 556331
Hocam çok teşekkürler. Ancak bazı sorularım olacak. İlk olarak uygulama ücretsiz mi? Araştıracağım. İkinci olarakta i5 2.nesil, 4gb ram laptopum var. Acaba sıkıntısız çalışır mı? VS Code 1gb ram, 1.6ghz işlemci istiyor galiba çalıştırabileceğim. Öneriniz için teşekkürler.

Hocam çok teşekkürler. Ancak bazı sorularım olacak. İlk olarak uygulama ücretsiz mi? Araştıracağım. İkinci olarakta i5 2.nesil, 4gb ram laptopum var. Acaba sıkıntısız çalışır mı? VS Code 1gb ram, 1.6ghz işlemci istiyor galiba çalıştırabileceğim. Öneriniz için teşekkürler.
Evet tamamen ücretsiz, çalıştıracağını düşünüyorum.

Ben webstorm oneririm. Profesyonel calisanlar icin en azindan. Renk karsiliklarini VS e gore cok daha kibar gosteriyor, ustelik paletten de istedigin gibi modifiye edebiliyorsun. Ayrica dikkat edin, alpha kodunu da degistirebiliyorsun rengin, transparency modifikasyonu da tek mouse hareketine bakiyor.
1588938367624.png

1588938385285.png

Bununla VS'i karsilastirinca cok primitif duruyor bana gore, ama is goruyor elbette.
VS karsiligi ayni kodun:

1588938425176.png

Sublime karsiligi:

1588938452682.png

Sublime hex kodlarina hep ayni rengi veriyor bende, muhtemelen package vardir bunun icin ama ugrasmaya degmez.
Linux kullananlar bilirler, Kate de bu islerde cok yeteneklidir. Kate ornegi:
1588938575755.png

h1 diye sınıf vermeniz gayet güzelmiş. Eğer type selector ise sınıf olarak yazdığınız için kod çalışmayacaktır. Kullanılabilirlik açısından da h1 sınıf vermeniz mantıklı değil.

h1 diye sınıf vermeniz gayet güzelmiş. Eğer type selector ise sınıf olarak yazdığınız için kod çalışmayacaktır. Kullanılabilirlik açısından da h1 sınıf vermeniz mantıklı değil.

Test amacli o, type selector degil. Ayrica calisir da gayet. ( fazladan nokta koymusum basina )
Mesaj yazmis olmak icin yazmayin.

1588943146253.png

Cikti:
1588943171927.png

Geri
Yukarı