NP300E5A-S0mtr BIOS sorunu

MotoGold_TV

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, dün bilgisayarıma format atmak istedim. Format atarken Ubuntu'nun açılmasını engelleyemediğim için BIOS üzerinden HDD'yi disable ettim. Format atarken bilgisayardaki C ve D disklerini biçimlendirdim yani Ubuntu'yu da sildim. Sonra 100 MB ve 576MB'lık bölümleri fark ettim ve onları biçimlendiremeyince silip tüm diskleri C'ye kattım. Format işlemi bittiğinde PC yeniden başlatıldı Samsung logosu geldi tabii PC açılmadı işte orada HDD'yi disable ettiğim aklıma geldi sonra PC'yi kapatıp BIOS'a gireyimde şunu enable edeyim dedim. Fakat BIOS tuşuna basınca (f2) alt solda "please wait..." Diyor ve direkt Windows'u açmaya çalışıyor fakat HDD disable kaldığı için açamıyor. Bende BIOS resetleyeyim düzelir dedim pili çıkartıp bekledim yok... Phoenix ana karta 2 tane lehim koymuş kasalardaki jumper mantığında 4-5 kere BIOS resetlememe rağmen sorun düzelmedi. Tuhaf olan HDD'yi USB'den taktığımda (bunun için kablom var) Windows açılıyor. Fakat SATA'dan açmıyor BIOS'u nasıl düzeltirim?

Windowsu açıp BIOS güncellemesi yapmayı deneyin.

Denedim fakat olmadı nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz?
Arkadaşlar yardım edebilecek var mı?
Arkadaşlar yardım edebilecek var mı?
@Recep Baltaş yardım abi lütfen başka konulardaki yardımını gördüm lütfen abi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı