ntkrnlmp.exe hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Coder53

Femtopat
RAM
(2X) GSKILL RIPJAWS CL16 16 GB DDR4 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
SANDISK ULTRA NvMe SSD
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX RTX 2060 6GB A6
Anakart
ASUS TUF GAMING-B550-PLUS
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Arkadaşlar merhabalar. Neredeyse bir yıldır çözemediğim mavi ekran ve kernel 41 (63) hatasının minidump dosyalarını sizlerle paylaşıyorum. Analiz ettiğimde ntkrnlmp.exe adında bir image_name ile karşılaşıyorum ve bütün kernel hatalarının nedeni aynı. Umarım yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkür ederim. Minidump
Not: Bütün sürücülerim günceldir. Daha önce anakartımı, ekran kartımı ve Power Supply değişimini yaparak tekrar tekrar denedim. Sorun devam etmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Dediklerimi uyguladıktan sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Merhabalar,

Dediklerimi uyguladıktan sonra tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.
Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. ASUS TUF B-550 anakartımda bios sürümüm tamamen günceldir.
Memtest86 ile XMP profili kapalı bir şekilde iki kere test edildi ve herhangi bir hata bulunamadı.
Bu sorun logitech yazılımı kullanmadan önce de devam ediyordu. Kaldırılıp tekrar denendi.
Ekran kartı ve ses sürücüleri tamamen güncellendi.
DISM uygulandı.
Hızlı başlatma özelliği kapalı durumda.
Fakat sorunum hala devam ediyor. Bunlara ek olarak yukarıda da bahsettiğim gibi işlemci ve ram haricinde tüm donanımlar değiştirilerek denendi. Daha sonra BurnIn Test yazılımı ve Furmark ile ayrı ayrı testler yapıldı. Sorun maalesef devam etmekte.

Geri
Yukarı