ntoskrnl.exe+4a63cc mavi ekran hatası

Haliss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar merhaba ntoskrnl.exe+4a63cc hatası alıyorum. Ramleri test ettim sorun yok problem vermedi. Ancak hdd arızalı sanırım 2 tane hdd kullanıyorum. Su an siste ssd üzerinde çalışmakta arızalı olan hdd bağlı değil ancak hdd test ettiğimde problem görünmüyor. Ancak hala aynı hatayı almaktayım. Ne yaptıysam düzeltemedim. 2 haftadır uğraşıyorum sıyırmak üzereyim. Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse cok sevinirim. Simdiden teşekkürler.

Not: Hata resimde gözüktüğü gibidir. Ancak çözüm bulamadım.

Saygılarımla.

hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Raid sürücülerini güncelle, SATA bağlantı hatası var gibi. Memtest yaptı ve sorun yoktu ise birde HDTUNE 5.50 ile error scan yapıp healt bölümü ile resim paylaşın. Tek disk kullanıyorsan birini ne kadar kullanıyorsan hepsinin sonucu lazım.(Harici disk dahil)

Sürücüler raid olarak kurulu değil, ayrı şekilde bağlı ancak biraz uğraştıktan sonra hata vermemişti. Taa ki şimdiye kadar, sata portlarını ide ile değiştirmiştim ancak hata devam etti. Bu defa hata ayrıntıları su sekilde geliyor; "dump_ataport.sys" Tahmin ediyorum ki boardta bir sıkıntı var gibi duruyor. Port girişlerinde sıkıntı olabilir yada son bir kez daha bios güncellemesi deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı