ntoskrnl.exe Hatası ve Mavi Ekran

wireLessdoG

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba. 1 hafta önce ekran kartımın yanmasıyla sonuçlanan bi donma sonucu bilgisayarıma ne yaptıysam bu mavi ekrandan kurtaramadım. Adım adım anlatıcam yaptıklarımı bana yardımcı olursanız inanın çok sevinirim. Ne oyun ne dizi ne de youtube izleyemez oldum direkt mavi ekran hatası alıyorum.

Not: İnternette takılırken bir kere mavi ekran hatası verdi. (Onda da altta yaklaşık 5 gb'lık bir oyunu yüklüyordum pc'ye tam o yüklenirken verdi) Ama geri kalan tüm mavi ekran hatalarını video-film-dizi izlerken verdi.

1. 1 hafta önce oyun oynarken pc dondu ve res attı. Başlangıç ekranında mavi kırmızı çizgiler çıktı ve masa üstü yerine simsiyah ekran ve üstünde garip şekiller çıktı.
  2. Ekran kartım yandı dedim kartı çıkardım ve pc kullanmaya devam ettim. Mavi ekran geldi. dedim format atayım.
  3. Formatı attım (SADECE C: SÜRÜCÜSÜNE ATTIM D'YE ATMADIM) Ekran kartsız olarak kullanıyorum pc'yi ve flash,java,vga ne gerekliyse yükledim. yine video izlerken çatt mavi ekran geldi.
  4. Dedim belki bi sıkıntı oldu kurulumda tekrar format attım ve bu sefer eski ekran kartımı geforce 9600 gt'yi taktım. Driver,flash,java vs herşey yine yüklü. Dizi falan izliyorum yine çatt mavi ekran.
  5. Buescreenview kurdum onun ile baktım benim sorun "ntoskrnl.exe" ile. internetten çözümlerine baktım RAM diyenler olmuş.
  6. Memtest86 ile ram sorunlu mu diye taradım (USB'ye atarak başlangıçta tarama yaptım) - hiçbir sorun bulamadı ram'de.
  7. Son olarak HD Tune ile Uzun tarama yaptım ve HDD'de 2 tane bad sector buldu. 6460 MB - 6536 MB arasında ve 55252 MB - 55328 MB arasında

Şimdi sorularım şunlar: Bu hdd'deki 2 tane bad sector bu mavi ekran hatasına sebep olur mu? HDD yaklaşık 8 yıllık. Yoksa sorun anakartta veya işlemci de mi ?

Bir de kasa içindeki kablolardaki bi temassızluk vs bu "ntoskrnl.exe" ve mavi ekran hatasına sebep olur mu?

(Oyun ve video yüklemeleri hard disk'in bad sectorlu kısımlarına denk geldiği için olabilir mi bu mavi ekran hatası ? )

SİSTEM ÖZELLİKLERİ :
  • ANAKART - asus m4a78lt-m le
  • İŞLEMCİ : AMD athlon II x4 640 (4 cpus ) 3.00 ghz
  • RAM : HI-LEVEL 4gb ddr3 1333 mhz PSU : Seasonic 500w
  • EKRAN KARTI : Geforce 9600 GT (yanmış olan GTS 250)

ntoskrnl.exe hatasının kesin bir nedeni yok. Herhangi bir şeyin ters gitmesi bile bu hataya neden olabilir. Dolayısıyla bu hataya üretilen çözümler genelden ziyade özel oluyor ve cevabını pek kolay bulamıyorsunuz.

Şimdi ilk olarak tavsiyem BIOS'un güncellenmesi ve Minidump klasörünün konuda paylaşılmasıdır:

Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal

Söz konusu hata dışındaki hatalara ve hata metnine de bakmamız gerek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı