ntoskrnl.exe ile çeşitli mavi ekranlar

İşletim sistemi
Windows 10

Swingy

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim yaklaşık 5 aylık ilk aldığımda çeşitli mavi ekranlar almıştım ve sonunda AMD chipset driver güncelleştirmesi yaparak sorunu çözmüştüm. Ancak yaklaşık 2 ay geçti ve tekrar çeşitli mavi ekran hataları almaya başladım. Malwarebytes kullanıyordum sildim. BIOS, GPU, chipset driverlarını tekrar güncelledim ama sorun devam ediyor. Minidump dosyalarını paylaştım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Windows + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Windows + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basın.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Windows + s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Windows + s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek enter tuşuna basın.

DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Maalesef sorun devam etmekte...

Yeni dosyalar varsa paylaşın. Ben bakmıştım ama bir dosya sanırım tam oluşmamıştı.
Counter Strike oynuyor musunuz? Sanırım onunla alakalı bir yazılım mavi ekrana sebebiyet verdiriyor.

Ağ kartı sürücüsünü güncelleyin.

Malwarebytes yazılımını kaldırın.

Beta sürüm BIOS yüklemişsiniz, harikasınız tebrik ediyorum. Beta sürümler ısrarla kurulmasın diyoruz ama gidip çatır çatır Beta sürüm kuruyorsunuz.

BIOS sürümünü downgrade yapacağız.

Son düzenleme:
Sürümünüz bayağı da Beta sürüm.
Kabul ediyorum evet beta. Ama diyorum ki mavi ekran aldığım için güncelledim belki düzelir diye.
Yeni dosyalar varsa paylaşın. Ben bakmıştım ama bir dosya sanırım tam oluşmamıştı.
Counter-Strike oynuyor musunuz? Sanırım onunla alakalı bir yazılım mavi ekrana sebebiyet verdiriyor.

Ağ kartı sürücüsünü güncelleyin.

Malwarebytes yazılımını kaldırın.

Beta sürüm BIOS yüklemişsiniz, harikasınız tebrik ediyorum. Beta sürümler ısrarla kurulmasın diyoruz ama gidip çatır çatır beta sürüm kuruyorsunuz.

BIOS sürümünü downgrade yapacağız.

Windows Defender yazılımını güncelleyin.

Aha, ekran kartı sürücüsü. Onu güncelleyelim.
Bir mavi ekran ekran kartından dolayı oluşmuş.

BIOS'u downgrade yaptım.

Realtek Gaming GBE family Controller ağ sürücüsünü güncelledim.

Ekran kartı sürücüm güncel.

Windows Defender güncel.

Bu arada Counter-Strike oynamıyorum.

Bundan önce mavi ekran aldığımda DDU ile ekran kartı sürücümü silip tekrar kurdum ve bunu birden fazla yaptım. Memtest ile RAM'lerimiayrı ayrı ve ikisini birden olmak üzere tarattım.

En son chipset driver güncellediğimde geçmişti mavi ekranlar. Ama birkaç ay oldu ve yine başladı.
Hata devam etmekte...

Mavi ekranlar gelmeye devam ediyor...

@KojiroHyuga04 @BlackJackTR Bugünkü 4. mavi ekranla karşılaştm. Var mı bir tavsiyeniz ?...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı