Çözüldü "ntoskrnl.exe" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Telemnar92

Picopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık bir haftadır ''ntoskrnl.exe" mavi ekran hataları alıyorum. Bir çok yol denedim lakin bir çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Sistem:
Windows10
CPU: AMD Ryzen 3600.
GPU: MSI Radeon 5700XT.
Mobo: MSI B450 Tomahawk.
RAM: Kingston 8 GB HyperX Predator.
SSD: WD Blue 500 GB SATA.
HDD1: WD Blue 1TB.
HDD2: Toshiba 2TB.

Denediğim yöntemler:
Temiz windows kurulumu.
Sürüm 1903
Sürüm 1909
SFC /scannow.
DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.
DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.
Bios sıfırlama.
Bios güncelleme
Eski sürüm bios'lar.
Memtest.
Windows bellek tanımlama.
Prime95 işlemci testi.
HDD Tune testi.

Minidump

Çözüm
Aldığınız hataları görüyorum rapordan ilk başta dediğim gibi sorunun kaynağı disk ve ekran kartı.
HDMI ile bağlı kartınız değil mi? DP kablonuz varsa monitör destekliyorsa onunla bir bağlamayı deneyin.
Diskinizi de farklı porta takmayı deneyin anakart kitabına göre.
En son aldığım Mavi ekran
Defender kapatın kapalı değilse.
Aida64 hala kaldırılmamış.

C:\Windows\SysWOW64\drivers\HWiNFO64A.SYS
Bu dosyayı da silin güvenli modda.
Aida64 yok hiç kurmadım, 2 harddisk'imin bağlantılarını söktüm sadece ssd bağlı
AIDA64 kaldır. Disk sürücü veya disklerinden birinde sorun var. Doğru yere taktığından ve sıkı olduğundan emin olun.

HDD'leri bağlantılarını söktüm, SATA kabloları Anakart'a hala bağlı bir etkisi olabilir mi?

Son düzenleme:
@Murat5038 nerede mavi ekran var orada siz varsınız hocam müsade var mı olaya el atmak isterim.

Yardım ederseniz çok memnun olurum.
En son aldığım hata.
minidump-3

Bu hatadan sonra bütün SATA kablolarını çıkardım işletim sisteminin kurulu olduğu, SSD'nin SATA kablosunu ve SATA yuvasını değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sorunun AIDA64 ile alakası yok. Bunun çok sebepleri var. Hepsini denemek gerek.

1. Ekran kartı sürücüsünden dolayı ntoskrnl.exe mavi ekran hatası almak.

Bu sorunu güvenli moda geçip ekran kartı sürücülerini kaldırıp sistemi yeniden başlatarak çözebilirsiniz.

Ekran kartınızın kendi sitesine girip sürücüyü kurmanız gerekir.

Hangisini kullanıyorsanız ona göre bakın girin sürücüyü kurun güvenli modda.

.

.

Not:

Laptop kullanıyorsanız. Onboard ekran kartı olur. Örnek Intel HD 3000 gibi. Aynı şekilde bunda da ekran kartı sürücüsünü silip kendi sitesinden yeni güncel ve sisteminize uyumlu olan sürücüsünü bulup kurun bunun içinde.

.

2. Overclock yaptıysanız geri alın ve BIOS ayarlarını sıfırlayın.

BIOS ayarlarına girin. Sağ altta bulunan tuş kombinasyonları yazısı var. Orada reset örnek F9 yazıyorsa F9 basın BIOS ayarlarını resetleyin. Ayrıyeten BIOS pilini çıkararakta BIOS ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

3. Bios güncellemesi yapın.

Sitelerden ulaşa bilirsiniz.

Acer

Apple

ASUS

Dell

Fujitsu

Gigabyte

HP

Lenovo

LG

MSI

Packard Bell

Panasonic

Samsung

Toshiba

4. Sistem kablolalarının takılı olup olmadığını kontrol edin sistemi açarak. PSU kablolarını özellikle. Garantiniz varsa yapmayın tavsiye etmem.

5. Sistemi geri dönüştür yapın.

Güvenli moda geçiş yapın. F8 kombinasyonları ile. Ardından sistem açılınca. Windows + R " rstrui " yazın. İleri deyin. Geri dönüşmesini istediğiniz tarihi seçin ileri deyin.

Hocam bu sorunun AIDA64 ile alakası yok. Bunun çok sebepleri var. Hepsini denemek gerek.

1. Ekran kartı sürücüsünden dolayı ntoskrnl.exe mavi ekran hatası almak.

Bu sorunu güvenli moda geçip ekran kartı sürücülerini kaldırıp sistemi yeniden başlatarak çözebilirsiniz.

Ekran kartınızın kendi sitesine girip sürücüyü kurmanız gerekir.

Hangisini kullanıyorsanız ona göre bakın girin sürücüyü kurun güvenli modda.

.

.

Not:

Laptop kullanıyorsanız. Onboard ekran kartı olur. Örnek Intel HD 3000 gibi. Aynı şekilde bunda da ekran kartı sürücüsünü silip kendi sitesinden yeni güncel ve sisteminize uyumlu olan sürücüsünü bulup kurun bunun içinde.

.

2. Overclock yaptıysanız geri alın ve BIOS ayarlarını sıfırlayın.

BIOS ayarlarına girin. Sağ altta bulunan tuş kombinasyonları yazısı var. Orada reset örnek F9 yazıyorsa F9 basın BIOS ayarlarını resetleyin. Ayrıyeten BIOS pilini çıkararakta BIOS ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

3. Bios güncellemesi yapın.

Sitelerden ulaşa bilirsiniz.

Acer

Apple

ASUS

Dell

Fujitsu

Gigabyte

HP

Lenovo

LG

MSI

Packard Bell

Panasonic

Samsung

Toshiba

4. Sistem kablolalarının takılı olup olmadığını kontrol edin sistemi açarak. PSU kablolarını özellikle. Garantiniz varsa yapmayın tavsiye etmem.

5. Sistemi geri dönüştür yapın.

Güvenli moda geçiş yapın. F8 kombinasyonları ile. Ardından sistem açılınca. Windows + R " rstrui " yazın. İleri deyin. Geri dönüşmesini istediğiniz tarihi seçin ileri deyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı