Çözüldü Ntoskrnl.exe Mavi Ekranları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

142404

Kilopat
Merhabalar. Başlıkta da belirtiğim gibi sürekli ntoskrnl.exe üzerinden mavi ekranlar alıyorum. Neler yaptıysam çözüme ulaşamadım bir ara temiz kurulumla halletmiştim lakin yeniden başladığında tekrardan 3-4 defa temiz kurulum yapmama rağmen kurtulamadım. Memtest ve HD Tune Pro testleri temiz. İşlemci ve ekran kartı stres testlerinde temiz çıktı. BIOS updatelerini yapmama rağmen devam etti. Driver idf ve Driver Boosterla bütün sürücülerimi güncel tuttum. Bilgisayarı servise de götürdüm bir sonuç elde edemedim.
Dump

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tekar olarak dünden beri almadım. Oyunlarda performans olarak bir sıkıntım yok ama her oyunum crash yiyor.
Hatanın tekerrür etme sıklığı düşük ise test merkezinde problem teknisyenin karşısına çıkmamış olabilir. Cihaz size geldiğinde belli olacak.
Buyrun;
HTML Raporu
NVIDIA grafik kartınızın çekirdek sürücüleriyle ilgili sorun yaşıyorsunuz. Harici NVIDIA kartınız arızalı.

AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

[URL='https://www.technopat.net/sosyal/konu/aida64-html-raporu-olusturma-rehberi.84058/']AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
[/URL]

Tekrar mavi ekran hatası aldın mı? Sorun harici NVIDIA 940MX kartıyla alakalı. Oyunlarda sıkıntı yaşıyor musun? Veya oyunlarda NVIDIA kartını kullanabiliyor musun? Biraz detay vermen gerekli.

Tekar olarak dünden beri almadım. Oyunlarda performans olarak bir sıkıntım yok ama her oyunum crash yiyor. Ve Harici ekran kartını kullanabiliyorum detay olarakta mavi ekran verdiği zaman görüntü bozuluyor yazılar falan okunmaz bir hal aldığıda oluyor bi sefer ise mavi ekran verdiğinde renkler 16bit olarak gözükmüştü sanki eski 3d cizgi filmleri gibi
Tekrar mavi ekran hatası aldın mı? Sorun harici NVIDIA 940MX kartıyla alakalı. Oyunlarda sıkıntı yaşıyor musun? Veya oyunlarda NVIDIA kartını kullanabiliyor musun? Biraz detay vermen gerekli.

Oyunlarda performans olarak bir sıkıntım yok ama her oyunum crash yiyor. Ve harici ekran kartını kullanabiliyorum detay olarak mavi ekran verdiği zaman görüntü bozuluyor yazılar falan okunmaz bir hal aldığı oluyor. Bir sefer ise mavi ekran verdiğinde renkler 16 bit olarak gözükmüştü sanki eski 3D çizgi filmleri gibi.
Söyledikleriniz ve aldığınız mavi ekran harici NVIDIA ekran kartınızın donanımsal arızalı olduğunu doğruluyor. Minidump dosyalarını garantiye gönderirken teknik servis raporunda mutlaka paylaşın. Öyle bir teknik servis arıza raporu hazırlayın ki cihazda sorun yok denilerek tekrar tarafınıza yollanmasın. Kolay gelsin.

Söyledikleriniz ve aldığınız mavi ekran harici NVIDIA ekran kartınızın donanımsal arızalı olduğunu doğruluyor. Minidump dosyalarını garantiye gönderirken teknik servis raporunda mutlaka paylaşın. Öyle bir teknik servis arıza raporu hazırlayın ki cihazda sorun yok denilerek tekrar tarafınıza yollanmasın. Kolay gelsin.
Anlamadığım şey ben bu bilgisayarla uzun süre hata almadan yayın bile yaptım bunu başlatan nedirki
ayrıyetten serviste ne gibi işlemlerden geçer? Garanti kapsamında mıdır acaba bu olay gerçi aldığımdan beri masaüstü gibi kullandım.

Arıza garanti kapsamına giriyor. Belirttiğim şekilde teknik servis ile iletişime geçin.
Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Ben sizin cevabınızdan sonra bilgisayarımı servise yolladım izmir bölge yetkilisine onlarda kargolayıp istanbuldaki merkeze yolladılar bugün bilgisayarım geri dönüyor ama bana verdikleri bilgiye göre donanımsal bir arıza çıkmamış fanları temizleyip işletim sistemini yeniden kuruşlar böyle bir firmanın ekran kartı değiştirmemek için yalan söylemesi olasımıdır acaba sırf masraf etmemek için donanımsal arıza olmadığını söylemiş olabilirler mi?

Döküm dosyası raporlarını teknik servise ilettiniz mi? Teknik servis arıza raporuna ne yazdınız?
Mavi ekran verdiği zaman görüntü bozuluyor yazılar falan okunmaz bir hal aldığıda oluyor. Bir sefer ise mavi ekran verdiğinde renkler 16bit olarak gözükmüştü sanki eski 3D çizgi filmleri gibi.
Bu detaylı teknik servisle paylaştınız mı mesela?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı