Rehber NVCleanstall ile NVIDIA sürücüsü kurulumu

Eğer siz de NVIDIA sürücü paketindeki gereksiz bileşenleri kurmak istemiyor, sadece GPU sürücüsünü kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu rehberde bu işlemi NVCleanstall ile nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. (y)

Başlıyoruz:
1. NVCleanstall (v1.8.0) Download bu bağlantıdan ilgili yazılımı indirin.
2. Yazılımı çalıştırın.
3.
NVCleanstall 1.png

4.
NVCleanstall 2.png

5.
NVCleanstall 3.png

6.
NVCleanstall 4.png

7.
NVCleanstall 5.png

8.
NVCleanstall 6.png

Artık minimal düzeydeki sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurulumda bir değişiklik yok fakat kurulum esnasında sürücü imzasıyla ilgili bir uyarı geldiğinde kuruluma devam etmek için ''yine de bu sürücüyü yükle'' (benzeri bir cümle de olabilir) seçeneği ile devam edin.

NOT: Rehberde sürücüyü indirmeden, bilgisayarımda hali hazırda indirilmiş olan sürücü kullanıp ekran görüntüleri aldım.

Düzenleme:
@26318 'a teşekkürler:
''Bu yazılım ile ilgili bir rehber yapmak isteyip vazgeçmiştim. Her sürücü kurulumunda kullanıyorum. NVIDIA'nın veri toplayan ya da bir işe yaramayan GeForce Experience yazılımına gerek yok. Uygulamanın önerdiği ayarlar ile kurmanızı tavsiye ederim.

Screenshot_6.png

Çoğu kişiye forum üzerinden güncellemeleri takip etmesini de tavsiye ediyorum. Hotfix sürücüleri vb. sadece forum üzerinden yayınlıyorlar.
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/ ''

Son düzenleme:
Güzel bir rehber ama indirirken sadece indirmek istediklerinizi özel kurulum ile seçebiliyorsunuz. Ondan dolayı biraz daha farklı bir başlık adında adlandırılsaymış iyi olurmuş. Ellerinize sağlık.

Bu yazılım ile ilgili bir rehber yapmak isteyip vazgeçmiştim. Her sürücü kurulumunda kullanıyorum. NVIDIA'nın veri toplayan ya da bir işe yaramayan GeForce Experience yazılımına gerek yok. Uygulamanın önerdiği ayarlar ile kurmanızı tavsiye ederim.

Screenshot_6.png

Çoğu kişiye forum üzerinden güncellemeleri takip etmesini de tavsiye ediyorum. Hotfix sürücüleri vb. sadece forum üzerinden yayınlıyorlar.

Uygulamayı kurulumsuz(portable) kullanmak yerine sisteme yükleyin. Yüklemek için şu seçeneğe tıklayın ve kurulum aşamalarını gerçekleştirin.

2023-06-16_14-05.png

2023-06-16_14-06.png

Son düzenleme:
NVCleanstall kullanmadan da aynı işlemi yapabiliyoruz aslında. Şöyle ki; NVIDIA sürücüsüne sağ tıklayıp arşivi klasöre çıkart diyerek çıkartıyoruz. Sonrasında aygıt yöneticisinden ekran kartımızı bulup sağ tık > sürücü yazılımını güncelleştir diyoruz. Ekrana gelen seçeneklerde altta "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" deyip sonraki menüde gözat butonuna tıklıyoruz. Arşivden çıkardığımız klasörün içinde bulunan Display.Driver klasörünü seçip tamam diyoruz. Gerisini zaten arayıp kendisi buluyor ve yüklüyor.

Dosya Ekleri

• güncelle.PNG
    güncelle.PNG
    12,7 KB · Görüntüleme: 259
Bu yazılım ile ilgili bir rehber yapmak isteyip vazgeçmiştim. Her sürücü kurulumunda kullanıyorum. NVIDIA'nın veri toplayan ya da bir işe yaramayan GeForce Experience yazılımına gerek yok. Uygulamanın önerdiği ayarlar ile kurmanızı tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 918008

Forum linki için teşekkür ederim. Ben de şunu ekleyeyim; minimum kurulumu tavsiye edecektim fakat o kısmı kullanıcının keyfine bırakmak istedim. :)

@yusuf99 O yöntem de harika bir yöntemdir. Hatta Windows 7 sürücülerini 8.1'e kurabiliyoruz bu yöntemle. (y)

Yeni konular

Geri
Yukarı