Nvdia GeForce 7300/7200 GS Güncelleme Sonrası FPS Artar mı?

saritepe

Centipat
Arkadaşlar NVIDIA GeForce 7300/7200 GS ekran kartımı daha önce hiç güncellememiştim
(2008 de aldım). Daha demin en son sürümünü yükledim ve bilgisayarımı her açtığımda kısa bir siyah ekran oluyor bu siyah ekranın süresi uzadı gibime geldi ve artık fanlardan daha fazla ses geliyor gibi. Acaba PSU’mun ve işlemcimin gücünü zorlamaya mı başladı bir de daha oyun testi yapmadım sizce oyunlarda FPS alımım artmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar NVIDIA GeForce 7300/7200 GS ekran kartımı daha önce hiç güncellememiştim
(2008 de aldım). Daha demin en son sürümünü yükledim ve bilgisayarımı her açtığımda kısa bir siyah ekran oluyor bu siyah ekranın süresi uzadı gibime geldi ve artık fanlardan daha fazla ses geliyor gibi. Acaba PSU’mun ve işlemcimin gücünü zorlamaya mı başladı bir de daha oyun testi yapmadım sizce oyunlarda FPS alımım artmış mıdır?
Bunu test ederek öğrenebilirsin.

Benim eski ekran kartım olur. Berbat bir karttı fakat driver yüklendikten sonra açılmayan oyunları açabiliyor zaten ekran kartlarının driverlarını herzaman güncel tutmalısın. Yani driver yükle. FPS artar mı emin değilim fakat açmayan oyunları açabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver güncellemesi açıklar, yeni yazılımlara uyumluluk, optimizasyon vb. durumlar için yapılan bir restorasyon ve onarımdır. Ama bazen hatalarda ortaya çıkartır. Ben şu ana kadar performans düşüren bir güncelleme bilgisayar üzerinde yapmadım. Ama test ederek en iyi cevabı kendin alırsın. Ama pek fazla FPS oynaması olmayacağını tahmin ediyorum, eski bir ekran kartı oluğu için, tabi mevcut driver çok eski değilse.

Güncelleme sonrası siyah ekranın uzamasını ben diske bağlıyorum. Sizin disk SSD mi yoksa? Belkide fabrika sürümü çok stock bir sürüm olduğu için HDD'nizi yormuyordur. Ama güncelleme sonrası HDD'nizi ağırlaştırmış olabilir. Çünkü PC açılmasındaki yavaşlığın en büyük etkeni kullandığınız diskinizdir.

Test yapın sonuçları da paylaşın lütfen Nvidia cidden kartları yavaşlatıyor mu görelim :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı