NVENC ile yayın açmak input lag yapar mı?

Alibudak

Decapat
Selam. RTX 2070 ekran kartı ve Ryzen 9 5900X işlemci kullanmaktayım Valorant oynuyorum rekabetçi oyun olduğu için input lag yaşamayıp yüksek FPS oynamak istiyorum, ayrıca yayıncıyım, sizce yayın yaparken NVIDIA NVENC mi seçmeliyim ya da X264 işlemciyi mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
5900X ile ekran kartından vermek bana saçma geldi açıkçası. 5900X ile verebilirsin rahat rahat. Ekran kartı da yayın yapmaya elverişli tabi. İkisini de deneyin ve en verimlisini kullanın.

5900X gibi bir islemcin var.X264 deneyip yayinin hangi ayarlarda ne kadar kaliteli olduguna sen bakmalisin.Mesela ben de yayin acarken 150fps aliyorum hem x264 hem de nvench icin,fakat gpu saha smooth yapiyor.Senin islemcin iyi,denemelisin.

R9 5900X varken NVENC kullanmak akıl işi değil. NVENC'in en iyi seçenek olduğunu savunan arkadaşın belli ki bilgisi yok. X264 üzerinden size en uygun preset'i deneyerek bulmanız gerekir. Normal veya slower sizin için iyi bir seçenek olabilir. Farazi konuşuyorum, presetleri denemeniz gerekir zira her oyundaki farklı işlemci kullanımlarına göre sonuç değişecektir.

Geri
Yukarı