NVIDIA 820M Sistem CS:GO'da kaç FPS alır?

İşletim sistemi
Windows 10

suleymandy

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar, sorum başlıkta da belli, CS:GO indireceğim ve sistemin kaç FPS aldıracağını buraya sormak istedim.

Sistem;

NVIDIA GeForce 820M 2 GB (Harici). Oyunları NVIDIA GeForce 820M ile çalıştırıyorum.
Intel HD Graphics 5500 (Dahili).
4 GB RAM.
Intel Core i5 5200U 2.20GHz / Turbo ile 2.70GHz.
520GB SSD Depolama Alanı.
Windows 10 Pro Edition.
Dell Inspirion Laptop.

Selamlar, sorum başlıkta da belli, CS:GO indireceğim ve sistemin kaç FPS aldıracağını buraya sormak istedim.

Sistem;

NVIDIA GeForce 820M 2 GB (Harici). Oyunları NVIDIA GeForce 820M ile çalıştırıyorum.
Intel HD Graphics 5500 (Dahili).
4 GB RAM.
Intel Core i5 5200U 2.20GHz / Turbo ile 2.70GHz.
520GB SSD Depolama Alanı.
Windows 10 Pro Edition.
Dell Inspirion Laptop.

45-50 Max

Bir 4 GB RAM eklersen iyi bir OC ayarı ve iyi grafik ayarlarıyla görüntü netliği bozulmadan 60FPS sabit alabilirsin. Ben i5 3210M, GT20M ve 8 GB RAM ile iyi ayarla ve ekran kartı OC ile 55FPS alıyorum ortalama.

Orta-düşük ayarlarda 60 FPS rahat oynatır gibime geliyor. Çözünürlük kısmını da deneyip görebilirsiniz, duruma göre azaltma yapın çözünürlükte. Ama RAM'ı yükseltme seçeneğiniz varsa çok rahat oynatır CS:GO'yu.

Ben i5 7200u 16 GB RAM ve 940MX 4 GB VRAM ile düşük ayarlarda 75-80 alıyorum çatışmada 65'e düşebiliyor arkadaşın laptopu daha kötü olsun olsun 55'ten fazla alamaz diye düşünüyorum üstelik drop yemesi kaçınılmaz.

Ben i5 7200u 16 GB RAM ve 940MX 4 GB VRAM ile düşük ayarlarda 75-80 alıyorum çatışmada 65'e düşebiliyor arkadaşın laptopu daha kötü olsun olsun 55'ten fazla alamaz diye düşünüyorum üstelik drop yemesi kaçınılmaz.
Çözünürlüğünüz nedir? Ayrıca emin olmak için test sonuçlarına da baktığımda çok rahat 60 FPS oyun oynatabildiğini gördüm o sistemde. Yani sorun olmaz gerekli ayarları yaptığı zaman 60 FPS oynatır. Ayrıca sizdeki sistem de online oyunlar ve CS:GO klasmanında grafik isteyen oyunlar için kötü bir laptop değil. Aynı sistemle arkadaşımın laptopunda çok daha iyi sonuçlar alıyorduk biz.
Bir 4gb ram eklersen iyi bir OC ayarı ve iyi grafik ayarlarıyla görüntü netliği bozulmadan 60fps sabit alabilirsin. Ben İ5 3210m, GT20m ve 8gb ram ile iyi ayarla ve ekran kartı OC ile 55fps alıyorum ortalama.
Konu sahibi sakına sakın laptopa OC yapmak gibi bir hata yapmayın. Laptopunuz gaming bir laptop değil, bu demek oluyor ki soğutması ve parça kalitesi buna yönelik değil. Ayrıca gaming bir laptop ve sağlam soğutmaya sahip bir laptop olsa dahi Laptoplara OC yapılmasını uygun bulmuyorum. OC yaptığınız zaman ekstra bir soğutma ihtiyacı doğar. Bunu da laptoplar ne kadar sağlıklı sağlayabilir bilmiyorum. Sakın denemeyin.

Çözünürlüğünüz nedir? Ayrıca emin olmak için test sonuçlarına da baktığımda çok rahat 60 FPS oyun oynatabildiğini gördüm o sistemde. Yani sorun olmaz gerekli ayarları yaptığı zaman 60 FPS oynatır. Ayrıca sizdeki sistem de Online oyunlar ve CS:GO klasmanında grafik isteyen oyunlar için kötü bir laptop değil. Aynı sistemle arkadaşımın laptopunda çok daha iyi sonuçlar alıyorduk biz.

1366x768 çözünürlükte oynuyorum Max desteklediği çözünürlük yani. Üstelik fan ayarı 100 de ve altta 2 fanlı soğutucu var ekran kartı 55 işlemci 60 dereceyi geçmiyor ama aldığım FPS değerleri o kadar.

1366x768 çözünürlükte oynuyorum Max desteklediği çözünürlük yani. Üstelik fan ayarı 100 de ve altta 2 fanlı soğutucu var ekran kartı 55 işlemci 60 dereceyi geçmiyor ama aldığım FPS değerleri o kadar.
Anladım ama dediğim gibi biz aynı özelliklere sahip full HD bir laptopta bu değerlerin üstünde alıyorduk. Ki benim eski laptopumda dahil R5 M420 gibi giriş seviye kötü bir kartta bile 1366x768 çözünürlük düşük ayarlarda akıcı 60 FPS oynanabiliyordu. Sisteminizde bir problem olabilir. O değerler normal değil. 940mx o oyun için kötü bir kart da değil.

Anladım ama dediğim gibi biz aynı özelliklere sahip Full HD bir laptopta bu değerlerin üstünde alıyorduk. Ki benim eski laptopumda dahil R5 M420 gibi giriş seviye kötü bir kartta bile 1366x768 çözünürlük düşük ayarlarda akıcı 60 FPS oynanabiliyordu. Sisteminizde bir problem olabilir. O değerler normal değil. 940MX o oyun için kötü bir kart da değil.

Artık umurumda da değil zaten düşük almış yüksek almış örneğin Valorant'ta en yüksek ayarlarda 95-100 FPS alabiliyorum ama CS:GO'da düşük. Dediğim gibi artık çok da umurumda değil laptopu sattım sayılır bu hafta parayı alırım belki format atınca düzelebilir ama FPS değerleri dediğim gibi.

GT620m düzeltmeyi yapayımda. 4gb ram ile zaten drop yer ama konu iyi ayarla daha iyi alabileceği. OC yapmadan bile nVIDIA ayarları ve oyu ayarlarını iyi ayarlayıp netlikten kaybetmeden FPS'i arttırabilir. Ben Zoom'da ders açıkken aynı zamanda CS:GO ölüm maçı oynarken 45FPS sabit alıyordum yukarda bahsettiğim sistemde.

Geri
Yukarı