NVIDIA aldığım için pişman hissediyorum

Keşke buraya sorsaydınız bir bilgisayarcıya toplatmak yerine
Technopat gibi forumlar cidden önemli insanın belki 1 ay belki 1 yıl çalışarak kazandığı paranın çöp olmaması için.

Aklıma gelmemiş işte hocam, birde böyle “güçlü” bir sisteme sahip olmanın heyecanı ile. O zamanlar foruma üyeydim ama kullanmıyordum.

Böyle bir sistemi almadan önce buradaki arkadaşlara sorsaydınız bu paraya bu sistemi kimse önermezdi. Peki siz bunu birinin önerisiylemi aldınız. 3060 ekran kartı v RAM geniş ama çok güçlü bir kart değil. İş görür. 1080p de kullanabildiğiniz kadar kullanın sistemi yapacak bir şey yok. Kendinizi üzmeyin.

Böyle bir sistemi almadan önce buradaki arkadaşlara sorsaydınız bu paraya bu sistemi kimse önermezdi. Peki siz bunu birinin önerisiylemi aldınız. 3060 ekran kartı v RAM geniş ama çok güçlü bir kart değil. İş görür. 1080p de kullanabildiğiniz kadar kullanın sistemi yapacak bir şey yok. Kendinizi üzmeyin.

Hocam GamingGen’de gördüğüm sistemleri örnek alarak kendim toplamıştım. SSD’yi ise şans işi bulmuştum.

Arkadaşlar rahat 4-6 ay önce hayallerimin bilgisayarını kurdum, ve ekran kartı olarak RTX 3060 aldım (tam modeli TUF Gaming 3060). Ama nedense her gün 3060 aldığım için daha da çok pişman oluyorum. Sistemimi fiyatlar tavan olduğu zamanda topladığım için gereğinden çok ve çok fazla para kıydım (30 bine yakın diyeyim) ve şimdi kafama dank etti nasıl bir iş yaptığım. Bu fiyat bandında keşke 3060 yerine bi 3060 Ti - 3070 ya da 6700 XT - 6800 kilitleseydim keşke diyorum kendime. Özellikle daha çok AMD tarafına yakınıyorum. Sonuçta daha ucuza 3080 performansı veriyor 6800. Ailem bu sistemden sonra bir daha yükseltme yok diyince çok daha kötü oldu benim için. Sonuçta bu kadar bütçe ile kat ve kat daha iyi sistem toplayabilirdim. İşin komik tarafı ise bütçe 15 binden başlamıştı.

Ben bu pişmanlık hissinden nasıl kurtulurum?
Boşver at içine sıkıntı olmaz.

Hocam GamingGen'de gördüğüm sistemleri örnek alarak kendim toplamıştım. SSD'yi ise şans işi bulmuştum.

Sana bir şey söylememiz bir şey değiştirmiyecek. Ortada ciddi bir şekilde harcanan para var. Sana tavsiyem bir daha böyle bir şey yaparsan acele etmeden sakin bir şekilde yap. Ben sistemimi yavaş yavaş topladım. Hatta ekran kartı aldım 2 gün sonra bağladım. Malum iş güç. Evet heves ediyoruz hemen olsun diye. Geç olsun güç olmasın.:)

İyide senin sorununun NVIDIA değil ki yanlış zamanda sistem toplamış olman. Bunuda sen ön göremezsin. Velev ki toplamamış olsan, şuan belkide aynı sistemi 50 binede topluyor olacaktın? Bilemezsin.

Nvidia nvidia diye diretip alabileceğinden çok daha alt performansta sistem alan arkadaşlar sizinle aynı kaderi paylaşıyor.
Malesef ki ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı