NVIDIA CMP170HX Madencilik Kartı, 165 MH/s Seviyesinde Performans Sunuyor

Ne hakkında karaborsa dediniz bilmiyorum fakat distribütör firmaların eline geçmeyen kart karaborsaya asla düşmez. Adamlar açık açık söylüyor kart gelmiyor, gelenleri de firma avantajı adına hazır sistemle satmak zorunda kalıyoruz diye. Ayrıca çip krizi nedeniyle sadece bilişim sektörü sekteye uğramıyor dikkat edin. Kaç tane otomobil fabrikası tatile girdi çip sorunu nedeniyle.
@dansemacabre Nvidia'nın TSMC'de çok fazla siparişi var AMD'ye kıyasla. Çip sıkıntısı yok da demiyoruz zaten, ama ekran kartlarının böyle olmasının sebebi çok büyük ölçekte minerlar.

Raven ve Ergo kazmak için Ti kart alan çok insan var. Ne kadar ayda amorti ettiğini önemsemiyorlar artık, en azından Türkiye'de, maksat para koparmak olabildiğince. 3-5 gün mining yapan insanlar da değiller bu bahsettiklerim. Aynı rige sürekli kart ekleye ekleye 5-6 yıl çalıştıracak adamlar.
Aklı başında hiç bir madenci kendisini 15-16 ayda amorti eden bir kart almaz. Farklı bir yatırım olsa kesinlikle üstüne atlanır fakat kripto para borsasına madencilerin bile güveni yok. Yarın RVN %78 değer kaybedebilir. Ergo %220 yükselişe geçebilir. Ha, ben kazdığımı kenara atarım yatırım olarak RVN orda dursun 3-4 sene diyebilecek bir yatırımcı varsa alsın kazsın. Ama söylediğim gibi ben mining gruplarında insanların LHR kartlara bir ilgisi olmadığını görüyorum.

Geri
Yukarı