NVIDIA denetim masası ekran ölçeklendirme seçeneği yok

NVIDIA denetim masasında fotoğrafta görüldüğü gibi GPU seçeneği var fakat ekran seçeneği yok. Bazı arkadaşlar DDU ile sıfırla veya sil baştan yükle diyecek ben siz söylemeden söyleyeyim 6 kere format attım. 1 günde Windows'ları denerken ona da baktım ne Windows 10'da ekran seçeneği var ne Windows 8.1'da, bir tek Windows 7'de var, bana kalsa Windows 7 kullanmaya devam ederdim fakat Faceit Windows 7 desteğini kestiği için mecbur Windows 8.1e geçtim. Sorunun net çözümünü bilen arkadaş var mı yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• ffdf.png
    ffdf.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 1.471
Öncelikle etiketleme öyle yapılmıyor.

Şu bilgiler eksik sorunuzda:
  • Windows 10 sürümünüz.
  • Ekran kartınız.
  • Ekran kartı sürücü sürümünüz.
  • Ekran bağlantı kablonuz.

Öncelikle etiketleme öyle yapılmıyor.

Şu bilgiler eksik sorunuzda:
  • Windows 10 sürümünüz.
  • Ekran kartınız.
  • Ekran kartı sürücü sürümünüz.
  • Ekran bağlantı kablonuz.
Şu anda wwindows 8.1 son sürüm kullanıyorum. Windows 10'u kullanırken de son sürümde yani 2004 sürümde kullanıyordum. Ekran kartım GTX 1050 Ti OC Edition. Monitörüm Zowie XL2411P 144Hz. Etiketleme için özür diliyorum. Display Port kullanıyorum. Ekran kartı sürümüm 452.06.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki sistemde de baktım, ekran ölçeklendirme seçeneği çıktı. 2004 sürümüne tekrar geç ve son sürüm sürücüyü de kur. Sorun devam ederse CRU ile özel bir çözünürlük oluştur. Sonra da onun Hz değerini 143 yapıp dene.

Ayrıca monitör ayarlarında da DP modunu kurcala bakalım, DP 1.2 ayarı oluyor bazen. Fayda edecek mi görelim.

İki sistemde de baktım, ekran ölçeklendirme seçeneği çıktı. 2004 sürümüne tekrar geç ve son sürüm sürücüyü de kur. Sorun devam ederse cru ile özel bir çözünürlük oluştur. Sonra da onun HZ değerini 143 yapıp dene.

Ayrıca monitör ayarlarında da DP modunu kurcala bakalım, DP 1.2 ayarı oluyor bazen. Fayda edecek mi görelim.

Windows 10 2004 sürümü kuruluydu ekran kartı driverim da 452.06.ydı ama sorun devam ediyordu ondan bende Win8.1'i yükledim. Normalde Windows 7'de böyle bir sorun yoktu. O dediğiniz DP moduna nereden ulaşabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı