nVidia devreye sokma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İsa Yürekli

Hectopat
Arkadaşlarım oyunda intel graphıgın çalıştığını söylediler. Ben de BIOS'dan ıntel graphıgı cıkarıp nvıdıayı sokmayı planladım ama nasıl yapıcam bılmıyorm ve dxdıagda nvıdıa ekran kartı gozukmuyor. Biraz arastırdım, aygıt yonetıcısınden ıntelı sıl vardı ama bn devre dısı bıraktım. nVıdıa hala goreve gırmedı. Drıverı ındırmstm ama sımdı yenıden ındırıyorm. BIOS'dan nasıl cıkarcam veya oyunda nasıl yuksek fps alabılrm?

• Wın7 64 bit
  • i5 işlemci
  • nvidia gt 520mx ekran kartı

Önce bunu indirip kuracaksınız:

Drivers | GeForce

Sonra kontrol panelden istediğiniz oyunun adını, adı yoksa Exe'sini seçip aşağıdaki gibi "Tercih edilen grafik İşlemci" kısmından "Otomatik" yerine "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" seçeneğini seçecek ve Uygula diyeceksiniz.

ZohUrdJ.png

Sonrasında nVidia'nın kullanılıp kullanılmadığını anlamak için Optimus işlem simgesini devreye sokabilirsiniz:

S6kFp4f.png

Oyun açıldıktan sonra Alt + Tab tuşlarına basıp masaüstüne gelin. Simgeye tıkladığınızda oyunun adı yazmalı. None yazıyorsa oyun yine Intel ile çalışıyordur.

Sorun çözüldü. PC'de optimus sistem varmıs. Combofixle taratınca dosyaları sıldıgı ıcın nvidiaya devreye girmiyormus.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı