NVIDIA ekran kartında FreeSync kullanılırsa oyunlara etkisi olur mu?

Hocam yırtılmaları engelliyorsun hikaye oyunları oynuyorsan açık tutarsın ama Online FPS oyunları oynuyorsan kapalı tutarsın şahsen ben öyle tutuyorum.

Monitor G-Sync uyumlu ise DP üzerinden kullanabilirsiniz. Single oyunlarda Yirtilma + Stutter sorunlarını ortadan kaldirmak için önemli oluyor. FreeSync/G-Sync kullanmayıp V-Sync açarım derseniz nadiren anlık mini takılmalar yaşayabilme durumunuz var. Rekabetçi oyunlarda Sync teknolojilerinin bir önemi yok, onlarda sıkıntı olmaz.

Monitör G-Sync uyumlu ise DP üzerinden kullanabilirsiniz. Single oyunlarda yirtilma + stutter sorunlarını ortadan kaldirmak için önemli oluyor. FreeSync/G-Sync kullanmayıp V-Sync açarım derseniz nadiren anlık mini takılmalar yaşayabilme durumunuz var. Rekabetçi oyunlarda Sync teknolojilerinin bir önemi yok, onlarda sıkıntı olmaz.

DP nedir? Aslında ekran kartımı AMD tabanlı yapabilirim fakat AMD ekran kartlarında WattMan sorunu oluyor ve yazılımı kötü diye NVIDIA tercih ettim.

DP nedir? Aslında ekran kartımı AMD tabanlı yapabilirim fakat AMD ekran kartlarında WattMan sorunu oluyor ve yazılımı kötü diye NVIDIA tercih ettim.
RX5XX serisi AMD karta geçekcekseniz sakın geçmeyin, NVIDIA'da kalın. DP: Displayport, monitör girisinde ve ekran kartınızda Displayport girişi var ise displayport kablosu ile G-Sync destekleyip desteklemediğini deneyebilirisiniz. Yeni nesil FreeSync monitörlerden ise büyük ihtimal G-Sync uyumludur.

RX5xx serisi AMD karta geçekcekseniz sakın geçmeyin, NVIDIA'da kalın. DP: Display Port, monitör girisinde ve ekran kartınızda Display Port girişi var ise Display Port kablosu ile G-Sync destekleyip desteklemediğini deneyebilirisiniz. Yeni nesil FreeSync monitörlerden ise büyük ihtimal G-Sync uyumludur.

Evet monitörüm yeni nesil MSI Optix MAG322CQR 31.5” 1ms 165Hz AMD FreeSync anti-flicker wqhd Curved Gaming (oyuncu) monitör MSI DP olayını anladım yardımın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı