Çözüldü GeForce 740M NVIDIA Experience ile güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüseyin1834

Hectopat
Daha fazla  
NVIDIA Experience'ye girdiğimde gri bir satır içerisinde güncelleme olduğunu belirtiyor ve şimdi güncelleye bastığımda güncelleme yapacağını söylüyor. Şimdi güncelle'ye bastıkdan sonra sürücüler kısmına aktarıyor ve herhangi bir güncelleme olmuyor. "güncellemeleri kontrol et" dediğimde sürücünüz güncel diyor fakat tekrar sayfalar arasında gezindiğimde aynı şekilde "sürücü güncellemesi gerekiyor | ansel, freestyle ve oyun içi yer paşlaşımı | için kritik güncelleme" yeriyle tekrar karşılaşıyorum.

1617102380964.png

Çözüm
Nvidia sürümüm: 425.31
1617265948578.png
Ekran kartın Kepler mimarisi barındırıyor ve Kepler mimarisi barındıran notebook ekran kartları için sürücü desteği 425.31 ile bitmiş. Yalnızca Kepler mimarisi barındıran notebook ekran kartları için ama, masaüstü ekran kartları için geçerli değil. Senin ekran kartın GT 740M olduğu için de 425.31 sürümü son.

Oyun içi yer paylaşımını açman için GTX veya RTX ekran kartı gerektiğini belirtiyor.
1617266003616.png
Ben yazımda oyun içi yer paylaşımı ile ilgili bir şeyden bahsetmedim, sürücü desteği ile ilgili konuştum. Sen de sürücüyle ilgili soru sormuşsun, yazında "ben oyun içi yer paylaşımını açmak istiyorum" gibi bir şeyden bahsetmemişsin.
DDU ile sürücüyü silin ve NVIDIA'dan tekrar en güncel sürümü yükleyin, muhtemelen düzelecektir hocam.

Kolay gelsin.

DDU ile derken nasıl işlem uygulayacağım? Biraz önce Denetim Masası üzerinden uygulamayı sildim ve tekrar yükledim fakat durum hala. Terimleri çok fazla bilmiyorum ne yapmam gerektiğini biraz açıklayabilir misiniz?

DDU ile sürücü kaldırma işlemi:

Videolu anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonrasında sürücü yükleme:

DDU ile derken nasıl işlem uygulayacağım? Biraz önce Denetim Masası üzerinden uygulamayı sildim ve tekrar yükledim fakat durum hala. Terimleri çok fazla bilmiyorum ne yapmam gerektiğini biraz açıklayabilir misiniz?

DDU ile sürücü kaldırma işlemi:

Videolu Anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sonrasında Sürücü Yükleme:

Dediğinizi yaptım lakin sonuç aynı ve o özellikler bende görünmüyor. Ne yapmam gerek? oyunların renklerini değiştirmek için kullanacaktım ama kullanamıyorum.

Ekran kartınızın modelini ve markasını öğrenebilir miyiz? Belki de o modelin sürücüsünden kaynaklı bir problem vardır.

En güncel sürümü kullandığınıza eminseniz "güncelle" şeklindeki bildirimi umursamayın. Daha sonra gelen güncellemeyle muhtemelen düzelecektir.

Oyun renkleri derken bundan bahsediyorsanız bu şekilde yapabilirsiniz hocam:

GTX ve RTX olması şart değil, bunlara göre belirlenmiyor sürücü desteği, mimariye göre belirleniyor. Ekran kartın büyük ihtimalle Fermi mimarisi barındıran bir GT kart ve bundan dolayı güncelleme yapamıyorsun. Çünkü Fermi mimarili ekran kartları için sürücü desteği 391.35 sürümü ile birlikte bitti. Dediğim gibi GTX ve RTX şartı yok, örnek olarak GTX 560 ekran kartı ile de bu sorunu yaşarsın çünkü Fermi mimarili bir ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı