Nvidia GeForce 7300 LE Oyunlarda aşırı ısınıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Benim bilgisayarımın özellikleri; Anakart: MSI G31M3 V2, işlemci: Q6600 2.4GHz, bellek: 2+1 olmak üzere 3 GB DDR2 667 ve ekran kartı: Nvidia GeForce 7300 LE 256 MB 64 Bit ,250 GB Sabit Disk, Power Supply: 230 Watt. Bilgisayarımda ekran kartının normal sıcaklığı 70 derece civarında, oyunlarda 102 dereceyi buluyor ve mavi ekran veriyor veya kendiliğinden donuyor. Sabit Diskin yarısı dolu olduğu halde bilgisayarda donmalar oluyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum veya kendisi yeniden başlatıyor. Bilgisayarımın sorunları dışında ekran kartı almayı düşünüyorum ama oyunlarda bana yetecek orta sınıf bir ekran kartı olarak ne önerirsin.

Q6600 işlemciye G31M3 anakart pek uymamış. Yine bu sisteme çift değil de tek kanal RAM takmışsınız ve RAM’ler de 667 Mhz. Ayrıca güçlü bir işlemciye karşın neden 7300 LE gibi zayıf bir ekran kartı kullandığınızı anlamak da güç. Bu sistemi 230 Watt güç kaynağı ile desteklemek ise tam bir fiyasko. Sanırım bu sistemi size bir bakkal ya da kasap topladı. 7300 LE pasif soğutmalı bir kart. Ben daha önce pasif soğutmalı kartlar alınmaması konusunda gerekli yazıyı yazmıştım ama “gözünüzden kaçtı” sanırım. Şimdi tüm bu olumsuzluklardan sonra bu sistem mavi ekran vermezse zaten biz buna mucize diyoruz. Orta sınıf bir karttan önce sizin önce güç kaynağınızı değiştirmeniz gerek. En az 450 Watt gerçek güç sunabilen bir güç kaynağı aldıktan sonra HD 5670 alabilirsiniz. Kartın fiyatı en son baktığımda 176 TL idi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı