NVIDIA GeForce NOW Türkiye için üyelik sistemini kapattı

Biliyorsunuz dün NVIDIA GFN X Turkcell Gameplus+ işbirliği ile GFN hizmetinin bir nevi Franchise'i ile Türkiye sunucularını açacaklarını duyurmuşlardı. fakat bu sunucu işlemi mevcut GFN üzerinde olmayacağı netleşti.

gameplus.com.tr üzerinden üyelik satın alarak GFN sistemini kullanabileceğiz. İşin ilginç yanı mevcut GFN'ı "ben EU sunucularına bağlanmak istiyorum" diyerek kullanamayacaksınız. Daha doğrusu founders (kurucu) üyelik satın alarak kullanamayacaksınız. (yakında Free kısmı da erişime kapatılabilir.)

Şu anda eskiden üyelik alabildiğimiz bu sayfaya VPN'siz saf internetinizle girdiğinizde şu şekilde hata alıyorsunuz:

resim_2021-01-20_153557.png

Şu anda Download açısından bir problem yok hala NVIDIA'nın GFN sistemini indirebiliyorsunuz. Ama hem aplikasyon üzerinden gidilen linklerde hem de internet sitesinde üyeliğinizi yükseltebileceğiniz bir seçenek yok.

GÜNCELLEME :
Upgrade seçeneği ile siteye gittiğimizde bize "Kendi bölgenin sayfasını mı arıyorsun?" şeklinde bir soru soruyor. Eğer "X" e basıp pencereyi kapatırsanız üyeliğinizi yükseltmek için gerekli işlemleri yapabiliyorsunuz. Lakin ödeme konusunda hala endişelerim var ve 28 € param olmadığı için ( :( )o kısmı deneyemedim. Deneyenler aşağıda belirtebilir.

Bu gelişmenin bende yarattığı korku şunlar:

1- NVIDIA ile iletişimi kesilen bir hizmetin mevcut GFN hizmeti kadar kaliteli olup olmayacağı.
2- Rusya'da uygulanan aynı sistemde GFN hizmetinin mevcut GFN hizmetinden daha pahalı olması ve bu durumun bizim ülkemizde de yer alabileceği

GFN.RU ismindeki hizmette ücretsiz ve aylık 999 Rus rublesi şeklinde iki seçenek bulunmakta ve bu aylık 999 Rus rublesi yaklaşık 11 €'ya denk geliyor. Yani standart GFN sisteminin tam 2 katı!

rusya.png

3- Henüz net bir şekilde duyurulmasa da Gameplus'ın herhangi bir Free sürümünün olmayacağı.

Özetle dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma korkusu beni endişeye düşürdü. Sonuçta araya bir aracı girdi ve bu bedavaya mal edilen bir şey değil. Haliyle Turkcell'de bu mevcut hizmetin üstüne kar koymak isteyecektir. Sizce fiyat mevcut 5.45€ aylık ve 27.45€ 6 aylık fiyatları sollayıp 10-11€ aylık (belki daha fazla) 30-35 € 6 aylık (belki daha fazla) olabilir mi?

❓ Kısa soru:
Konu ile alakasız fakat buna ayrı parantez açarak cevaplarsanız sevinirim. Görselleri nasıl sürprizbozan kutusu içine koyabilirim?

Son düzenleme:
Bize iyi kitleyecekler gibime geliyor.
Bu kötü oldu. Hatta çok kötü oldu. Game+ ne kadar fiyat verecek, muamma. TR'de Turkcell'in sunucuları Gebze'de. Ama ne kadar iyiler, yoğunluğu kaldırabilir mi, bilmiyoruz.

Bence, kaldırmasalarmış keşke. Ne güzel EU sunucularda ücretsiz oynuyorduk. En azından karışan yoktu fakat Turkcell'in eline kaldık. Konuyla ilgili sadece sunucu gelecek diyorlar. Detayları daha belli değil.

Ne güzel kullanıyorduk servisi şimdi yeni üyelik açacağız üstüne ön kayıttan listeye girmeyi bekleyeceğiz giremezsek 1 ay 2 ay bekleyeceğiz hadi girdik Allah bilir üyelik kaç para olacak

Fiyatı yükseltirlerse millet almaz. Zaten internet altyapısı çok iyi değil ve bundan dolayı insanlar hâlâ bu bulut kısmında çekiniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı