Nvidia Gforce 7300 gt yerine yeni ekran kartı

yakari

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mezun ama işsiz güçsüz.
Arkadaşlar merhabalar. Eski masaüstü bilgisayarıma ekran kartı ve ram alıcam. Biraz olsun adam olursa oyunlarımı orada oynamak istiyorum. Laptopta oyun oynamaktan sıkıldım sürekli ısınma kapanma tarzı sorunlar yapıyor. Zaten dota 2 yi team fortress 2 yi oynuyorum genelde onları açabileceğim birşey istiyorum yani. Şuanki sistemimi yazıyorum:

• İşlemci: AMD Athlon 64x2 3800+ 2.00 ghz
  • Anakart: Asus
  • Ram: 2 gb ddr2
  • Ekran kartı: Nvidia Gforce 7300 gt 256 MB 128 bit

Ben şuan bu sistemde dotayı oynayabiliyorum ama tabi düşük özelliklerde. Buna 1 gb 128 bit ekran kartı ve 2 gb daha ram almak istiyorum ve birde tabi güç kaynağıda. Ama ekran kartı alırken nelere dikkat etmem lazım bilmiyorum yani şimdi nvidia takılı ama yenisini ati alsam sorun olur mu? Yada anakarta göre mi almam lazım. Birde sizler bana hangi ekran kartını önerirsiniz? Güç kaynağı kaçlık olmalı?

Birde merak ettiğim nokta işlemci giriş tipi am2 galiba ben buna phenom işlemci takabilir miyim? Onun girişi am3 olması lazımdı?

Biraz uzun oldu ama yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Ekran kartlarını GB'ına göre değil. Soldan 2. rakamına ve hızlarına bakarak öneri de bulunmuşlar. Ekran kartlarında asıl önemli olan soldan 2. rakamdır.

Siz bilirsiniz ancak Mevsres'in önerdiği ekran kartıyla sizin almayı düşündüğünüz ekran kartı arasında çok büyük bir fark var. O ekran kartını alırsanız pişman olucağınızdan eminim. Ancak dediğim gibi karar sizin yine de.

GB saçmalıktan ibarettir. O kartın zaten 1 GB modeli yok. HD 5570 alırsan hiçbir işine yaramaz. Performans istiyorsan en az HD 7750 almalısın.

Siz bilirsiniz ancak Mevsres'in önerdiği ekran kartıyla sizin almayı düşündüğünüz ekran kartı arasında çok büyük bir fark var. O ekran kartını alırsanız pişman olucağınızdan eminim. Ancak dediğim gibi karar sizin yine de.

Bu kadar kişi birşey bilerek söylüyordur elbette bende zaten güvenerek sordum bilenlere o yüzden o ekran kartından vazgeçtim. Ama sistemi mi yazdım işlemcim çok iyi sayılmaz. Şimdi çok yüksek performanslı bi ekran kartı alıpta performans alamadan kullanmak istemiyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşündüm. O yüzde bana orta düzeyde bir ekran kartı yeterlidir diye düşünüyorum. Yani işlemcim sizcede kötü değil mi? Oyunları açma oynatma açısından diyorum.

- - - Güncellendi - - -

GB saçmalıktan ibarettir. O kartın zaten 1 GB modeli yok. HD 5570 alırsan hiçbir işine yaramaz. Performans istiyorsan en az HD 7750 almalısın.

Teşekkür ederim cevabınız için. Peki ben biraz daha ucuz 1 gb olan bi kart almak istesem ne önerirsiniz? Yani üstte de dediğim gibi sistemim zaten çok iyi değil.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı