Çözüldü NVIDIA GT630 Battlefield 3 DirectX Function sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Atakan Karakuş

Hectopat
Öncelikle herkese selamlar. Olabildiğince özet bir şekilde derdimi anlatmaya çalışacağım.
Origin üzerinden Battlefield 3 oyunumu açmak istediğimde battlelog web sitesine yönlendirilip "wrong email or password" hatası alıyorum.
Web sitesi üzerinden tekrar mail ve şifremle giriş yapıp site üzerinden oyuna girdiğimde bu kezde "DirectX function" hatası alıyorum.
Sistem bilgileri:
-Işlemci: Intel Core i5 650.
-Ekran kartı: NVIDIA GT630 (sürüm:391.35)
-Işletim sistemi: Windows 10 Home 64 Bit (sürüm 1909)
Not1: Bu sorunu çok uzun zamandır yaşıyorum.
Not2: Ekran kartı güncellemesini manuel veya GeForce Experience üzerinden yapamıyorum. Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir hatası alıyorum. NVIDIA desteğini benimki gibi eski ekran kartlarından çektiği için güncelleyemiyorum. Kullanabileceğim en güncel sürücü yüklü.
Not3: Windows güncellemelerimde de bir sıkıntı yok. Sistem üzerinden de Microsoft'un güncelleme aracıyla da sürekli güncelliyorum.

Wrong Email or Password.png

Quick Match.png

Directx Error.png

Çözüm
Temel sorunu (directx function hatası) çözdüm arkadaşlar. Sürekli her şeyin en gücel sürümü sorunları çözmüyormuş demekki. Directx 9 kurulumu yaptım ve sorun çözüldü. Wrong email or password sorunu devam etmekte.
Maalesef buradaki çözüm adı altında verilen seçeneklerden hiçbiri sorunu çözmedi. Burada paylaşılan hata ekranındaki hata ile benimki de zaten tamamen aynı değil. Microsoft visual c++ dosylarını silip sırayla tekrar yüklemek ve ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemek dahil denedim yine aynı hataları alıyorum.

Maalesef buradaki çözüm adı altında verilen seçeneklerden hiçbiri sorunu çözmedi. Burada paylaşılan hata ekranındaki hata ile benimki de zaten tamamen aynı değil. Microsoft visual c++ dosylarını silip sırayla tekrar yüklemek ve ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemek dahil denedim yine aynı hataları alıyorum.
Daha benim aklıma da bir şey gelmiyor... Umarım çözebilirsin dostum.

Temel sorunu (directx function hatası) çözdüm arkadaşlar. Sürekli her şeyin en gücel sürümü sorunları çözmüyormuş demekki. Directx 9 kurulumu yaptım ve sorun çözüldü. Wrong email or password sorunu devam etmekte.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı