Nvidia GTX 780m mi Yoksa 800 Serisi Bir Ekran Kartı mı?

Toprak demirtas

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir laptop alıcam 780 m ile 870m ve 880m modellerini inceledim ve sonuçta 780'in 870m'e göre iyi 880m ile arasında çok küçük bir fark olduğunu gördüm (Oyun fps testlerinde) ama 780m modelinin 771 MHz ile 880m modelinin 954 MHz ile çalıştığı gördüm bunun nedeni nedir?
(Bu ekran kartları ile ilgili bilgi almak için açtım bu konuyu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adi ustunde, 7xx serisi ve 8xx serisi. 780 olarak bahsettigin kart, 870'e esit gozukur. 880 ise bir ust ve performansli modeli.

Adi ustunde, 7xx serisi ve 8xx serisi. 780 olarak bahsettigin kart, 870'e esit gozukur. 880 ise bir ust ve performansli modeli.

Geforce'nin serilerinde 2. basamak önemlidir bakınız

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

780 almalısın.
Niye kardeşim açıklar mısın?

Benim fikrim 880 alman yönünde. Sonuçta 780'in üst modeli daha geliştirilmişi aralarında uzun bir zaman farkı var. Bu oyunlarda ve özellikle ileride çıkacak oyunlarda emin ol faydasını görürsün. Aralarında %21 performans farkı olduğunu duygum ve bu küçümsenecek bir rakam değil.

Arkadasim, bahsettigimizin disina cikma. Nvidia'nin 700 ve 800 serisi tamamen farkli olarak dizayn ediliyor.
Ornek olarak GTX770M'yi ele alalim. 700 serisine ait bir kart. Bu kart 800 serisinin GTX870M modelinin bir alt klasmani ile esit. Yani 860M modeline esit.

Yahu, anlamiyor musun sen! Ne ikinci basamakmis ya? GTX480 simdi GTX770'den iyi mi oluyor ikinci basamagi 8 diye? Abartmayin ya. 600-700-800 serisi diye ayriliyor ve farkli teknolojiler kullaniyor. Konuyu uzatma.

Biliyorum MHz olarak büyük bir fark var ama oyunlar ile senkronizasyonu benim için daha önemli.

Yahu, anlamiyor musun sen! Ne ikinci basamakmis ya? GTX480 simdi GTX770'den iyi mi oluyor ikinci basamagi 8 diye? Abartmayin ya. 600-700-800 serisi diye ayriliyor ve farkli teknolojiler kullaniyor. Konuyu uzatma.
Beyfendi bir kere üslubunu takın düzgün konuş bundan sonrada bir daha benimle ilgili bir şey yazma benimle tartışma tamam mı anlamıyor musun falan diyorsun yok kardeş sen her şeyi çok biliyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı