NVIDIA güncellemesinin 800 MB yazıp 4 GB yer kaplaması

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Az önce zaten güncel olan ekran kartı Driver'ımı GeForce Experience uygulaması ile daha yeni sürüme güncelledim, bir baktım 149 GB yer kalan SSD 144 GB'a düşmüş. Neden bu kadar yer kaplıyor bu meret, zaten var olan dosyaları yenileriyle değiştirmiyor mu? Bir yere stok mu yapıyor sürümleri? Yer kalmadı SSD'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
@DeSeRT_TR 800 Mb'lik sıkıştılmış exe dosyasını masaüstüne çıkarıp gerçek buyutunu görebilirsiniz. Yanılmıyorsam 3 GB civarında olacak. Kurulum ve önceki sürüm kalıntılarıyla 4 GB'yi buluyor demekki.

Az önce zaten güncel olan ekran kartı Driver'ımı GeForce Experience uygulaması ile daha yeni sürüme güncelledim, bir baktım 149 GB yer kalan SSD 144 GB'a düşmüş. Neden bu kadar yer kaplıyor bu meret, zaten var olan dosyaları yenileriyle değiştirmiyor mu? Bir yere stok mu yapıyor sürümleri? Yer kalmadı SSD'de.
1638397662484.png

Ayarlardan depolama kısmına gir. Yada direkt aramaya geçici dosyaları sil diye arat. Oradan geçici klasör ve dosyalar kısmındaki gereksiz şeyleri kaldır. Bu gereksiz Windows güncelleme kalıntılarını ve DirectX geçmişini siler.

Ayarlardan depolama kısmına gir. Yada direkt aramaya geçici dosyaları sil diye arat. Oradan geçici klasör ve dosyalar kısmındaki gereksiz şeyleri kaldır. Bu gereksiz Windows güncelleme kalıntılarını ve DirectX geçmişini siler.
@PhemiusTR Dostum çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Sayende 15 GB kadar yer açtım, dediğin gibi geçici windows update dosyaları ve nvidia sürücü dosyaları varmış, onlar yer kaplıyormuş. Artık ssd dolduğunda bu yöntemi uygulayacağım. Çok teşekkür ederim. Ben de bundan önce C: diskine girip tek tek elimle sürücü siliyordum, bu yöntem daha hızlı teşekkürler kardeşim. +1'ini verdim.

Geri
Yukarı