NVIDIA High Definition Audio çalışmıyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Cihazımı HDMI kablosuyla televizyona bağlıyorum. AMD High Definition Audio çalışıyor ancak NVIDIA olan çalışmıyor bunun sebebi nedir? Takılı değil olarak görünüyor. Cihazımda görüntü aktarma amaçlı bir de type- C USB çıkışı mevcut acaba onunla mı çalışıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

1632343753264.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile sürücüleri kaldırıp kurar mısın?

Şu ankinden farklı bir sürüm kurmayı dene.

AMD'de de benzer sorun yaşamıştım ekran kartı sürücülerimi kaldırıp kurunca düzelmişti. NVIDIA'da da ekran kartıyla beraber bu sürücünün de gelmesi gerek diye biliyorum.

DDU ile sürücüleri kaldırıp kurar mısın?

Şu ankinden farklı bir sürüm kurmayı dene.

AMD'de de benzer sorun yaşamıştım ekran kartı sürücülerimi kaldırıp kurunca düzelmişti. NVIDIA'da da ekran kartıyla beraber bu sürücünün de gelmesi gerek diye biliyorum.
Yani farklı bir sürücü nasıl kurabilirim ki? Zaten sürücü kurulum dosyasını indirdikten sonra kurmaya çalışıtığımda cihazım hata veriyor. Geforce Experience ile sürücüleri otomatik kurduruyorum bundan dolayı.

O halde sadece silip kurmayı dene. Farklı sürüm olmak zorunda değil.
Dediğinizi yaptım hocam fakat yine durum aynı. Acaba şöyle bir şey olabilir mi, cihazın üzerinde display port destekli bir type-c girişi var, acaba oradan mı veriyor Nvidia ekran kartı görüntü çıkışını?
O halde sadece silip kurmayı dene. Farklı sürüm olmak zorunda değil.
Yok hocam şimdi her şeyi silip tekrar yükledim vs. Asus'un servisini aradım teknik destek almak için, onlar da şöyle söylediler. Harici ekran kartıyla görüntü oluşturuluyor, dahili grafik birimi de görüntüyü yansıtıyor bu değiştirilemiyor dediler. Ne kadar doğrudur bilemem sizler daha iyi anlarsınız bundan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı