Nvidia Highligts neden AMD'de yok?

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Bu özellik neredeyse beni Nvidia kartlara yöneltecek. Radeon'da ayarları kurcaladım ama böyle bir özellik göremedim. Var ben mi bilmiyorum? AMD böyle bir özelliği neden getirmiyor?

Radeon Software ayarlarında "Genel" sekmesinin altında "Görüntü Tekrarı" özelliği var. Sizin belirlediğiniz bir süre ve boyutta olan oyun içi anları belli bir tuş kombinasyonuyla kaydetmenize olanak tanıyor. En yakın hali bu.

Her önemli anı otomatik kayıt alması daha iyi değil mi? Burda kesin birşey olacak düşüncesiyle her seferinde basmak akla gelmez. Tümünü kayıt almak da tekrar kayıt ile uğraşmak oluyor. Nvidia bunu güzelce sunmuş. AMD neden sunmuyor?

Her önemli anı otomatik kayıt alması daha iyi değil mi? Burda kesin birşey olacak düşüncesiyle her seferinde basmak akla gelmez. Tümünü kayıt almak da tekrar kayıt ile uğraşmak oluyor. Nvidia bunu güzelce sunmuş. AMD neden sunmuyor?
Yanlış hatırlamıyorsam tam olarak istediğin gibi çalışıyordu zaten. Belirlediği süredeki anları otomatik kayıt ediyor kalmasını istersen kısayola basıyorsun.

Oyun esnasında performans kaybı yaşatabilir onu bir deneyip karşılaştırman lazım bu arada. Ayrıca kayıt yerini SSD yaparsan sürekli yazma yaptığı için diskin ömrünü de azaltabilir.

Nvidia'da da her oyunda değil, belirli desteklenen oyunlarda var. Mesela CoD ve PUBG'de var. AMD'de yok evet ama Nvidia kullanmama rağmen o özelliği açmıyorum. PUBG'de drop yaşatıyordu en son. Pek bir şey kaybetmedin yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı