NVIDIA ile 75 Hz monitör hız aşırtılmalı mı?

M4RK

Centipat
Yer
Mersin
Merhabalar. 75 Hz monitörümü biraz boostlamaya karar verdim. Çok faydası olmayacak, olsa da 79 yaptım ama şöyle bir durum var: 80 Hz'de siyah ekran verip "Input not support" diye bir yazı ekranda sürüklenirdi, şimdi ise bu durum siyah ekran olmadan oluyor? Ben de yapsam mı, yapmasam mı kararsız kaldım. Bozulmasından endişeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yapma Boost düzgün olsa bile aşırtma yaptığın için gecikme süresi artacak yani 5 Hz. İçin değmez.
Merhabalar. 75 Hz monitörümü biraz boostlamaya karar verdim. Çok faydası olmayacak, olsa da 79 yaptım ama şöyle bir durum var: 80 Hz'de siyah ekran verip "ınput not Support" diye bir yazı ekranda sürüklenirdi, şimdi ise bu durum siyah ekran olmadan oluyor? Ben de yapsam mı, yapmasam mı kararsız kaldım. Bozulmasından endişeleniyorum.

Hatta eğer 75'i de 60 yaparsan input lag daha da düşer.

Ben eski monitörümde öyle yapıyordum 60Hz di 75 yapmıştım gecikme olarakda farkını görmedim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler kararımı değiştirdim vazgeçtim. Ama şöyle bir şey var 60 Hz yapınca oyunlarda aşırı Alt Tab gecikmesi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yapma Boost düzgün olsa bile aşırtma yaptığın için gecikme süresi artacak yani 5 Hz. İçin değmez.

Hatta eğer 75'i de 60 yaparsan input lag daha da düşer.
Kaynak :)?

Geri
Yukarı