NVIDIA ilk işlemcisini tanıttı

Makaleler
2
Yer
Ankara

Düşünceleriniz nelerdir? Bence bahsedildiği gibi normal işlemciden 15 kat daha güçlü lafı yalan olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pazar önceden Intel'in tekelindeydi. AMD geldi ve şimdi de NVIDIA. Birbirleri ile rekabet halinde olacakları için Intel veya AMD de ona göre bir işlemci piyasaya sürecektir. Son kullanıcılar için iyi bir haber. Orta doğu ülkesi olarak fiyatlarına yetişebilirsek alırız. Hocamın dediği gibi x86'ya el atarlarsa memnun oluruz.

Düşünceleriniz nelerdir? Bence bahsedildiği gibi normal işlemciden 15 kat daha güçlü lafı yalan olacak.
Sunucu işlemcisi değil mi bunlar? 15 kat güçlü olması normal gibi geliyor bana. Beni aydınlatabilecek biri var mı?

SDN haberini clickbait olarak raporlayacağım karşıma düşer düşmez 😎 Ta mart ayında yaptığımız haberin içeriği:

...veri merkezi için tasarlanan ve özel ARM mimarisine dayanan yeni 144 çekirdekli Grace CPU Superchip‘i tanıttı.
Sunucu işlemcisi değil mi bunlar? 15 kat güçlü olması normal gibi geliyor bana. Beni aydınlatabilecek biri var mı?
Sunucu tabii ki. Shiftdelete yine click bait peşinde. Millet de yiyor... Siz de raporlayın bu şekilde:

İçeriği bildir > Yanlış yönlendiriyor veya sansasyonel. Tam uyuyor bu yaptıklarına!

1653464069825.png

Örnek için aldığım ekran görüntüsü bile böyle haberlerle dolu. Rezillik.

Şu hantal x86 mimarisinden kurtar bizi be NVIDIA.
X86 ve Arm tabanlı işlemcilere göre çok daha iyi yonga setine sahip olacağı söylenmiş. Dediğim gibi 15 kat daha güçlü olduğu iddia ediliyor.
SDN haberini clickbait olarak raporlayacağım karşıma düşer düşmez 😎 Ta mart ayında yaptığımız haberin içeriği:

Sunucu tabii ki. Shiftdelete yine click bait peşinde. Millet de yiyor...
Hocam kusura bakmayın Google haberlerde SDN haberi çıktı bende direkt konu açayım dedim. Sizin haberi daha önceden yaptığınızı bilseydim onu koyardım ki zaten konuyu düzenleyen moderatör düzeltmiş linki.

Haberi sansasyonel olarak raporlayabilirsin. SDN, NVIDIA sanki masaüstü işlemci yapmış gibi sallıyor. Zaten silikonun ne olduğunu bilmeyen, Intel'in gönderdiiği Alder Lake resmine bakıp silikonu tanımadığı için Intel bize göl resmi göndermiş diyen bir yayından ne beklenir...

Geri
Yukarı