NVIDIA, Kepler Mimarili 600 ve 700 Serisine Sürücü Desteğini Kesti

750 Ti alacaktım, artık öyle bir isteğim yok :D
Onun desteği devam ediyormuş, makalede yazıyor. Ti olmayan modeli ve 745 de devam edecek, tabii ne kadar devam eder orası ayrı konu.

GTX 750Ti bir sonraki Maxwell mimarisine sahipti, devrimsel oldu. Sistem toplamıştık, dehşet Watt/Performans vardı. Sonra benzer şekilde 1050Ti da yürüdü fiyatı ve performansıyla.

Onun desteği devam ediyormuş, makalede yazıyor. Ti olmayan modeli ve 745 de devam edecek, tabii ne kadar devam eder orası ayrı konu.
2023'e kadar devam edecektir.
GTX 750Ti bir sonraki Maxwell mimarisine sahipti, devrimsel oldu. Sistem toplamıştık, dehşet Watt/Performans vardı. Sonra benzer şekilde 1050Ti da yürüdü fiyatı ve performansıyla.
750 Ti, SLI olarak kullanılabilseydi eğer büyük ihtimalle birçok üst düzey oyun sisteminde kendisini görecektik. Daha sonra dediğiniz gibi 1050 Ti'de harcadığı güç ile verdiği performans konusunda gönülleri fethetti. GTX 770 kullanırken ortalama 220-230W arası bir güç tüketimi mevcuttu. GTX 1050 Ti'ye geçtiğimde aynı performans değerlerini sadece 60-75W arası güç tüketimiyle alabilmek o dönem için devrim niteliğindeydi...

2023'e kadar devam edecektir.

750 Ti, SLI olarak kullanılabilseydi eğer büyük ihtimalle birçok üst düzey oyun sisteminde kendisini görecektik. Daha sonra dediğiniz gibi 1050 Ti'de harcadığı güç ile verdiği performans konusunda gönülleri fethetti. GTX 770 kullanırken ortalama 220-230W arası bir güç tüketimi mevcuttu. GTX 1050 Ti'ye geçtiğimde aynı performans değerlerini sadece 60-75W arası güç tüketimiyle alabilmek o dönem için devrim niteliğindeydi...

960 1050'den iyi değil mi? 2 kere test edebildim fakat direkt söküp kendi PC'me takmak istedim, aga hayallere bak be...

960 1050'den iyi değil mi? 2 kere test edebildim fakat direkt söküp kendi PC'me takmak istedim, aga hayallere bak be...
GTX 960 yerine göre iyi yerine kötü 1050'ye göre. Ama GTX 1050 Ti'den zayıf bir ekran kartı. Normal şartlarda Nvidia'nın yeni nesli, bir önceki neslin performansını aynı ailenin bir altında verir. Örneğin: GTX 680'e denk performansı GTX 770 verir. 900 serisinin alt modelleri bu dengeyi tam tutturamayan bir aile. GTX 770'e denk performansı GTX 960'ın vermesi gerekirken, GTX 960 biraz fazla kırpıldığı için denk bir performans sunamıyor. Bu biraz da Marwell mimarisinin tam rafine olamamasından kaynaklı. Pascal (1000 serisi), Marwell 3.0 gibi adlandırılabilir. Zira Nvidia Marwell'i adam etmek için çok uğraştı, alt segment meyvesini Pascal olarak alabildi yalnızca. Üst segmentte 970/980/980Ti o dönem rakipsizdi.

Dönsek şu günlere...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel zamanlardı gerçekten. :)

1000 serisi 900 ve 700 serisi üzerine devrimdi gerçekten. O zaman meydana gelen şaşkınlık ve durum, 2000 ya da 3000 serisinin verdiğinden bambaşkaydı.

Artık günümüzde, özellikle de Türkiye için bilgisayarın tükettiği her Watt önemli. Bu nedenle birkaç FPS az olsun ama daha verimli olsun derdim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı