NVIDIA neden RTX 3060'ın MH/s'ini düşürdü?

Kagoer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba, bu aylarda ekrankartları fazlasıyla satılıyor. Bu sebepten ötürüde piyasada ekran kartları yok. NVIDIA neden bilerek RTX 3060'ın MH/s'ini düşürdü? Düşürmeseydi belki ekran kartları daha fazla satacaktı. Bu devirde herkes paranın peşinde arkadaşlar. Ben NVIDIA'nın neden böyle bir şey yaptığını anlamadım.
@Satanay

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını oyuncular için ürettiler. Bu yüzden mining yapanların almasını önlemek için düşürdüler.
Düşürmeseydi belki ekran kartları daha fazla satacaktı
Yine de bayağı fazla sattılar hocam.
Fakat kartın ayarlarıyla oynayıp madencilik yapabilen kişiler varmış diye duydum.

Ekran kartların fazlasıyla satılma sebebi şu an mining, oyunculara hiçbir şey kalmıyor ondan dolayı Mh değerini düşürdü fakat yine de o ayar kırılabiliyor :).

Kartı madencilere satmak istemiyor çünkü madenciler kartı yorarak bozdukatan sonra garantiye veriyorlar. Şirketler de onaramak veya yenisini vermek zorunda oluyor. Zarara uğruyorlar. Oyunculara satınca 4,5 yıl sorunsuz kullanılıyor genelde.

Miningcilerin sağı solu belli olmaz. Bir ara çok alırlar. Bir ara hiç almaz, ekran kartlarını 2. ele sürerler. Kartları çok hızlı bozarlar.

Merhaba, bu aylarda ekrankartları fazlasıyla satılıyor. Bu sebepten ötürüde piyasada ekran kartları yok. NVIDIA neden bilerek RTX 3060'ın MH/s'ini düşürdü? Düşürmeseydi belki ekran kartları daha fazla satacaktı. Bu devirde herkes paranın peşinde arkadaşlar. Ben NVIDIA'nın neden böyle bir şey yaptığını anlamadım.
@Satanay
MH/s'yi düşür, oyuncuların gözünde büyü, senden soğuyup AMD'ye geçmesinler. Ardından mining için kartlar duyur ve iki alanı da ayırarak ikisine de pazar oluşturacağını söyle. Böylelikle oyuncular Nvidia bizi düşünüyor diyip ona daha da yönelecek zira onların kartlarının miningciler tarafından daha az alındığı düşünülüyor. Ama öyle bir durum yok, MH/s düşmesinin önüne geçildiği haberler geliyor ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bunun yanı sıra miningcilere özel kartlarda ise giriş-çıkış portları bulunmuyor bu sebeple miningciler bu ETH devri bittiğinde ekran kartlarını 2.el piyasasından satıp Nvidia'ya darbe de vuramayacaklar zira oyuncular nerede ucuzu varsa oraya yöneliyor.

Ne yapmış oldu şimdi Nvidia? Oyuncuları kandırdı ve tarafına çekti hepsi bu. MH/s'si düşen ekran kartını bir şekilde hallederler tam mh/s'de kullanırlar ama oyuncuların gözünde artık miningciler bu kartlardan uzak olduğu için, oyuncular da bu stoklara yönelmeli. Stok bulamayan miningciler de gider mining için çıkan ekran kartlarını alır ve 2.elde satamazlar. Böylelikle her iki taraf da "Nvidia bizi düşünüyor ya." diyip Nvidia'dan kart satın alır.

Bu MH/s sınırı çıktıktan birkaç gün sonra kırıldı duyduğum kadarıyla. Belli ki bu işin üstüne pek gitmemiş ki daha çok mining için piyasaya sürmüş bu kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı